GÜNDEM

Öcalan devreye girmek istiyor! Hükümete bomba 'Suriye' teklifi!

Uzun süre sonra ailesiyle görüşme izni verilen terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın Suriye'de yaşanan gelişmelerle ilgili devreye girmek istediği belirtildi.

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ı temsil eden “Asrın Hukuk Bürosu”, Öcalan’la en son yapılan görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Açıklamada, İmralı’da çıkan yangının ardından Öcalan’ın ailesiyle görüştürüldüğü, durumunun iyi olduğu belirtildi. Açıklamada, “Kardeşi Sayın Mehmet Öcalan ile yaptığı bu görüşmede Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasi krize çözüm gücünü bir kez daha vurgulamıştır” denildi.

Görüşme izninin İmralı’da yaşanan yangının ardından verildiği öne sürülen açıklamada, “Müvekkillerimizin genel olarak iyi göründüklerini ve yangından etkilenmediklerini gözlemlemiş bulunmaktadırlar” denildi.

KRİZE ÇÖZÜM BULURUM

Açıklama şöyle devam etti: “Kardeşi Sayın Mehmet Öcalan ile yaptığı bu görüşmede Türkiye ve Ortadoğu’daki siyasi krize çözüm gücünü bir kez daha vurgulamıştır. 2019 yılında yapmış olduğu görüşmelerde ortaya koyduğu duruşu daha güçlü bir şekilde devam ettirdiğini belirtmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri