GÜNDEM

Oda Tv Ayasofya üzerinden algı oluşturmaya devam ediyor!

Elazığ Belediye Başkanı AK Parti’li Şahin Şerifoğulları, koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığını açıkladı. Oda Tv durumu fırsat bilerek algı oluşturmaya çalıştı.

Elazığ Belediye Başkanı AK Parti’li Şahin Şerifoğulları, koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığını açıkladı.

Durumu fırsata çevirmek isteyen Karanlık Oda Tv haberi Ayasofya üzerineden değerlindirdi. Ayasofya'nın özgürlüğüne kavuştuğu günün üzerinden 14 gün geçtikten sonra Koronavirüs teşhisi koyulan Şerifoğlulları üzerinden algı operasyonu yapmaya çalıştı.

Konuyla ilgili Elazığ Belediye Başkanı'ndan açıklama geldi.

İşte o açıklama:

Değerli Hemşehrilerim;
Şükürler olsun 24 Temmuz'da, Ayasofya-i Kebir Camii'nde cuma namazı kıldık. Fakat virüse yakalanmamız ile Ayasofya-i Kebir Camii'nde kıldığımız namaz arasında bir bağdaştırma yapılmaya çalışılmaktadır.
Doktorlarımız, açıklamalarında virüsün bulaşma zamanının 24 Temmuz'dan sonra, yakın zamanda gerçekleştiğini belirtmektedirler.
‪İletişim bölümlerinde eğitim gören öğrencilerimiz için, bu karanlık odanın yaptığı haber, manipülatif haberin nasıl yapıldığına dair çok iyi bir örnek teşkil etmektedir.
‪Bu çirkin bağdaştırmayı kınıyor, asılsız haber yapmaya çalışanları da samimiyet ve doğruluğa davet ediyorum.
‪Sağlığımla ilgili endişe duyup arayan, mesaj gönderen dostlarımıza, büyüklerimize ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Elhamdülillah sağlık durumumuz iyi, siz değerli hemşehrilerimin de koronavirüsle mücadelede sağlığına dikkat etmelerini temenni ediyorum.
Lütfen Maske, Mesafe, Hijyen Kurallarına Özenle Riayet Edelim.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri