GÜNDEM

Pakistan'da 107 yolcunun bulunduğu uçak yerleşim alanına düştü

Pakistan'da büyük felaket! Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağı yerleşim alanına düştü.. Çok sayıda ölü ve yaralı olduğu tahmin ediliyor..

Pakistan'da Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağının Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğü bildirildi.

Pakistan Uluslararası Havayoları'na ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı, Karaçi kentinde bulunan Jinnah Uluslararası Havaalanı'na (CAA) inişe geçtiği sırada düştü. Lahor'dan kalkan PK-303 sefer sayılı yolcuğu uçağının Karaçi'de evlerin arasına düştüğü aktarıldı.

AFP, Pakistanlı yetkililere dayandırarak verdiği haberinde, uçakta 99 yolcu ve 8 uçuş görevlisinin bulunduğunu duyurdu. Jinnah Uluslararası Havaalanı (CAA), uçağın inişe geçmesinden 1 dakika sonra iletişimin kesildiğini belirtti.

ORDU HAREKETE GEÇTİ

Pakistan Ordusu, arama-kurtarma operasyonlarına katılmak için, kaza yerine hızlı müdahale birimlerinin gönderildiğini duyurdu. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde uçağın düştüğü bölgede birçok bina ve aracın hasar gördüğü, bölgeye itfaiyenin de ulaştığı görülüyor.

HASTANELERDE ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

Pakistan Karaçi kentine düşen uçakta 107 yolcu bulunurken düştüğü noktada sokakların dar ve nüfusun yoğun olduğu belirtiliyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada bölgedeki hastanelerde acil durum ilan edildiği ve kaza dışındaki vakalarda vatandaşların hastaneleri işgal etmemeleri istendi.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri