GÜNDEM

Pınar Gültekin cinayetinde yeni gelişme! Metin Cemal Avcı’nın kardeşi tutuklandı

Muğla'da Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce tutuklanan Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı ‘delil karartmak’ suçlamasıyla tutuklandı.

Türkiye'nin günlerce konuştuğu vahşi cinayette yeni bir gelişme yaşandı. Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin Muğla’da öldürüldükten sonra cesedi bir varil içerisinde ormana atılmıştı. Gültekin’in cesedi 5 gün sonra bulunmuştu. 

Soruşturma kapsamında Muğla’da bar işleten Metin Cemal Avcı tutuklanmış ve suçunu da itiraf etmişti. Zanlı Pınar Gültekin’in kendisine şantaj yaptığını, evli olduğu için aralarındaki ilişkiyi eşine söylemekle tehdit ettiğini de iddia etmişti.

Zanlı Avcı cinayeti tek başına işlediğini, sonrasında Pınar’ın cesedinin varile konması ve taşınmasını da tek başına yaptığını anlatmıştı. Ancak olay yerinde ikinci bir kişinin de olduğu şüphesi hep gündemdeydi. Gültekin ailesi de bu şüpheyi dile getiriyordu.

Hürriyet'in özel haberine göre bu şüphenin peşinden giden soruşturma birimleri yeni bir bulguya ulaştı. Tutuklu zanlı Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın (26) telefon sinyallerinin abisiyle aynı zaman diliminde olay yeri ve yakınlarında tespit edilmesi üzerine Mertcan Avcı da gözaltına alındı.