GÜNDEM

Putin'den çarpıcı Erdoğan açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Her yılın sonunda geleneksel olarak düzenlenen "Yıl sonu basın toplantısında" gazetecilerin sorularını yanıtladı. Putin'in 4 saat 29 dakika süren basın toplantıda, 60 soruya yanıt verdi.

Her yılın sonunda geleneksel olarak düzenlenen "Yıl sonu basın toplantısında" gazetecilerin sorularını yanıtlanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile zaman zaman görüş ayrılığına düştüklerini, fakat Erdoğan'ın verdiği sözleri tutan biri olduğunu söyledi.

Putin sözlerinin devamında, "O ülkesi için iyi olduğunu düşündüğü bir şey varsa sonuna kadar gidiyor" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile ilişkilere dair bir soru üstüne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile zaman zaman görüş ayrılığına düştüklerini, fakat Erdoğan'ın verdiği sözleri tutan biri olduğunu söyledi. Putin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile şu anda belirli konularda görüş ayrılıklarımız var. Kimi zaman karşıt görüşlerde olduğumuz dahi oluyor. Ancak o (Erdoğan), sözünü tutan bir adam. Ülkesi için iyi olduğunu düşündüğü bir şey varsa sonuna kadar gidiyor. Bu öngörülebilir bir element. Bu da, kiminle muhatap olduğunuzu anlamanız için çok mühim bir şey" ifadelerini kullandı.

KARABAĞ AÇIKLAMASI

Kendisine sıra gelince koronavirüs aşısını yaptıracağını söyleyen Rus lider, Dağlık Karabağ ile ilgili olarak ise, "Uluslararası hukuk bakımından Dağlık Karabağ Azerbaycan'ın bir parçası. Karabağ'ın statüsü böyle kalmalı ve değişmemeli" dedi. "Ben Karabağ'daki durumun bazı dış güçlerin müdahalesi yüzünden kontrolden çıktığını düşünmüyorum. Gerilim çok uzun yıllardır sürüyordu. Pek çok kez anlaşmazlıklar, küçük çatışmalar oldu. En sonunda da savaş çıktı" diyen Putin, "Artık önemli olan şey insanların ölmüyor oluşu. Geriye kalan şeyler ikincil derecede öneme sahip" diye konuştu.

Yorumlar
Günün Manşetleri