GÜNDEM

Putin'den savaşmayacağız savaştıracağız itirafı

Türkiye'nin Esed rejimine karşı verdiği mücadelede arka planda oyun kurmaya çalışan Rusya Devlet Başakan'ı Putin savaş hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Rus Haber Ajansı TASS tarafından girilen son dakika haberinde Rusya Devlet Başakan'ı Putin'den savaş hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rusya kimseye karşı savaşmayacak ve diğer ülkelerin de Moskova ile silahlı bir çatışmayı açığa çıkarmaya çalışmayacaktır." ifadelerini kullandı.

KİMSEYE KARŞI SAVAŞMAYACAĞIZ

Putin, Rus Haber Ajansı TASS'a verdiği " Vladimir Putin ile 20 soru " başlıklı  röportajda," Kimseyle savaşmayacağımız koşullar yaratacağız " dedi.

RUS SAVUNMA BAKANLIĞI TEHDİT ETMİŞTİ
Türkiye’nin harekat kapsamında rejime ait uçakları düşürmesinin ardından dün akşam saatlerinde, Rusya Savunma Bakanlığı da bir açıklama yapmıştı. General Oleg Zhuravlev, rejimin İdlib hava sahasını kapattığını duyurarak, “Bu şartlar altında bölgede görev yapan Rusya Kuvvetler Grubu, Suriye semalarında Türkiye’nin hava uçuşlarına dair güvenliğini garanti edemez.” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar 6 Yorum
Günün Manşetleri