GÜNDEM

Salah'ın Suriye'li çocuğa hediyesi olay oldu!

İdlib kentinden rejimin hava saldırısında sağ bacağını kaybeden 8 yaşındaki Hamis El Gacir, Liverpool'un Mısır asıllı yıldız futbolcusu Muhammed Salah'ın imzasını taşıyan kramponun kendisine hediye etmesiyle büyük mutluluk yaşadı.

Hamis El Gacir, yaklaşık 1,5 yıl önce Esad rejimine ait savaş uçaklarının İdlib kentine düzenlediği hava saldırısında sağ bacağından yaralandı. Babası Muhammed El Gacir, ilk müdahalenin ardından oğlunu daha iyi şartlarda tedavi olması için Türkiye’ye getirdi. 

Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gelen Hamis bir dizi ameliyat geçirdi, ancak sağ bacağı kurtarılamadı. Yapılan ameliyat ve tedavilerden sonra İstanbul’daki bir hayırseverin katkısı ile sağ bacağına protez bacak takıldı, bu süreçte fizik tedavisini de oldu.

Saldırılardan önce ülkesinde Al Amal isimi bir futbol takımında futbol oynayan Hamis El Gacir, Liverpool'un Mısır asıllı yıldız Muhammed Salah’ın hayranı olduğunu ve protez bacağı ile futbol oynadığı görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

 İngiltere’de yaşayan Hint asıllı iş insanı, tesadüfen izlediği Hamis'e Muhammed Salah’tan oğlu için aldığı imzalı bir çift kramponun bir tekini gönderdi. Krampon teslim edilince büyük mutluluk yaşayan Hamis El Gacir, "Futbol oynamayı çok seviyorum. Bacağım olmadığı ve bir daha futbol oynayamayacağım için çok üzülüyordum. Ancak babam beni Türkiye`ye getirdi ve protez bacağa kavuştum.