GÜNDEM

Şamil Tayyar: Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım atanır

Sinan Aygün'ün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yönelik rüşvet iddialarına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Eski CHP Milletvekili ve iş adamı Sinan Aygün'ün, Mansur Yavaş ile CHP'li 3 belediye meclis üyesi hakkında, Eskişehir yolundaki "Togo Kuleleri" olarak adlandırılan inşaatının 16 Aralık'ta mühürlenmesinin ardından bulunduğu suç duyurusunda ortaya attığı rüşvet iddiaları ve sonrasındaki açıklamaları gündem olmuştu. AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar da, Twitter'dan Melih Gökçek'in sosyal medya gönderisini paylaşarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki rüşvet iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

YAVAŞ GİDER KAYYIM GELİR

Yaptığı paylaşımda, Aygün'ün iddiasını ispatlaması halinde Yavaş'ın istifasına gerek olmadığını belirten Tayyar, "Yolsuzluk iddiası ispatlanırsa meclis üyelerinden biri, FETÖ ilişkisi ispatlanırsa kayyum yeni başkan olur. Kayyım kim olur, bilemem" yorumunda bulundu.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞ GÖNDERDİ

Eski CHP Milletvekili ve iş adamı Aygün'ün, Yavaş ile CHP'li 3 belediye meclis üyesi hakkında, Eskişehir yolundaki "Togo Kuleleri" olarak adlandırılan inşaatının 16 Aralık'ta mühürlenmesinin ardından bulunduğu suç duyurusunda ortaya attığı rüşvet iddiaları ve sonrasındaki açıklamaları İçişleri Bakanlığı'nı iddiaları araştırmak üzere bir mülkiye müfettişi görevlendirdi.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri