GÜNDEM

Şehidin cenazesi memleketine getirildi

Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Sefa Fındık’ın cenazesi Şanlıurfa’da düzenlenen törenin ardından gece saatlerinde Tokat’a getirildi.

Suriye’nin kuzeyine düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'nda Tel Abyad kenti yakınlarındaki keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristler tarafından açılan tanksavar ve hafif silah ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Sefa Fındık’ın (22) cenazesi Şanlıurfa’da düzenlenen törenin ardından gece saatlerinde Tokat’a getirildi.

Tokat Hava Limanında şehidin babası İsmail Fındık yakınları ve arkadaşları ile protokol üyeleri tarafından karşılanan şehidin cenazesi tören mangası tarafından askeri uçaktan indirildi. Şehidin dedesi Duran Fındık “Alçakları sevindirmiyorum, onlar kalleş” diyerek tepkisini dile getirdi. Şehidin amcaları da şehidi asker selamı ile selamladı. Törenin ardından şehidin al bayrağa sarılı tabutu Yeşilyurt Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Şehidin cenazesi Yeşilyurt ilçesine bağlı Kuşçu köyünde öğle namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Yorumlar
Günün Manşetleri