GÜNDEM

Şehitlerimizin helallik istediği görüntüler ortaya çıktı

İdlib'de Esed rejiminin gerçekleştirdiği ve 33 askerimizin şehit düştüğü hava saldırısından hemen önce çekilen bir video ortaya çıktı..

Şehit Uzman Onbaşı Batuhan Tank'ın çektiği videoda şehitlerimiz, kahraman silah arkadaşlarıyla vedalaştığı ve helallik istediği görülüyor..

İdlib'de Esed’e bağlı rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu 33 silah arkadaşı ile birlikte şehit olan Osmaniyeli Uzman Onbaşı Batuhan Tank ve Hataylı Uzman Onbaşı Emin Yıldırım’ın bir grup silah arkadaşı ile birlikte sosyal medya uygulamasına çektikleri video ortaya çıktı.

HAKKIM HELAL OLSUN
Videoda ilk olarak Hataylı şehit Uzman Onbaşı Emin Yıldırım görülüyor. Ardından ise Osmaniyeli şehit Uzman Onbaşı Batuhan Tank videoda görülerek "Ömer" diye seslendiği birinden helallik istiyor ve “Benim hakkım varsa helal olsun” diyor. Ardından da şehitlerin diğer silah arkadaşları videoda sırasıyla sevdiklerine selam gösteriyor. Şehitlerin İdlib’e giderken çektiği anlaşılan ve 45 saniye süren videoda ise Selda Bağcan’ın uğurlar olsun şarkısı çalıyor.

İDLİB'DEN YİNE KAHREDEN HABER
Öte yandan dün gece, yine İdlib'den gelen bir haber yüreğimizi dağladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'de Esed Rejimi'ne karşı düzenlenen Bahar Kalkanı Harekatı'nda bir askerimizin şehit olduğunu, 9 askerimizin yaralandığını açıkladı. Akşam saatlerinde düzenlenen saldırıda bölgede görev yapan şehidimizin isminin Trabzonlu Piyade Uzman Çavuş Kadir Tuncer olduğu öğrenildi.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri