GÜNDEM

Selçuk Bayraktar, Ağbaba’nın iddialarına tokat gibi yanıt verdi

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar canlı yayında CHP'li Veli Ağbaba'nın iddialarına tokat gibi sözlerle yanıt verdi.

CHP'li Ağbaba'nın iddialarına yanıt veren Selçuk Bayraktar, "Seçim döneminde böyle kirli bir kampanya başlattılar. Biz hemen mahkemeye verdik. Biz bırakın para almayı biz emek verdik. Gönüllüler gitmişler devletin hastanesinde ücretsiz ekipmanları ile hastaları tedavi etmişler. O sırada hastaneye ilave bölümler yapılmış orada da hastaları tedavi etmişler. Doktorlar krizde destek vermişler. Vakıf para harcamış bu gönüllüğü oluşturmuş. Sonra diyorsunuz ki siz buradan destek aldınız. Biz emek verdik. T3 Vakfı öğrencilere eğitim veriyor. Bu öğrenciler A,B,C partisinden öğrencilerden değil." açıklamasında bulundu.

"BİZİM 1 METREKARE YER ALDIĞIMIZ TAHSİS YOK" 

Bayraktar, "Bizim vakıf bursiyelerlerimiz var, eğitim veriyoruz. Belediyenin yerlerinde. Belediye ile ortak protokolümüz var. Belediyenin yönetimi değiştiğinde siyasi bakmadığımızdan dolayı onlarda devam etmek istediler. Belediyenin internet kafe olarak kullandığı atıl yerler var. Biz T3 vakfı olarak kimseden bağış kabul etmedik. Bizim 1 metrekare yer aldığımız tahsis yok." dedi.

"BÜYÜK İŞLER BÜYÜK PARALARLA YAPILMAZ"

Büyük işler büyük paralarla yapılmaz diyen Bayraktar açıklamalarına şu cümlelerle devam etti: Eğitim görenler bir sınava giriyorlar. Onlardan çok az bir kesimi seçiliyor belediye yerinde bizim öğretmenlerimiz tarafından eğitim veriliyor. Biz destek veriyoruz ama destek almışız gibi gösteriliyoruz. Destek yok, biz destek verdik. Seçimlerden önce para aldınız demişti o zaman da mahkemeye vermiştik. Biz vakıf olarak bu prensiple kurulduk. Bizim vakfımızın misyonu ile ilgili. Büyük işler büyük paralarla yapılmaz. Büyük inançlarla motivasyonla yapılıyor bu işler. Bizim çalıştığımız şey milli teknoloji hamlesinin ne kadar önemli olduğu.  

Biz hayatımızı koymuşuz. Benim 4 senem güney doğuda geçti. Damat olduktan sonra Zeytin Dalı Harekatı’nda 4 ay kabinde yattım. Ben ruhumu koydum bu işe.

Yorumlar 16 Yorum
Günün Manşetleri