GÜNDEM

Şenol Güneş'ten Fatih Terim'e tartışma başlatacak gönderme

Rusya maçı sonrasında gelen eleştirilere cevap veren Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, Galatasaray'ın tecrübeli çalıştırıcısı Fatih Terim'e ima yollu gönderme yaparak, ''Ben son saniyeye kadar kazanmayı düşünen bir hocayım, bazı teknik direktörler gibi maç bitmeden soyunma odasına gitmem.'' dedi.

Türkiye'nin önce deplasmanda Rusya ile 1-1 sonra İstanbul'da Sırbistan ile 2-2 berabere kaldığı maçlarda kadro tercihi ve Burak Yılmaz'ı uzatma dakikalarında oyundan alması sonra eleştirilen teknik direktör Şenol Güneş, isyan bayrağını açtı.

''MAÇI MI BIRAKSAYDIM''

Vatan'ın haberine göre; yakın çevresine 1-1’i çevirmek için elinden gelen bütün çabayı sarfettiğini söyleyen Şenol Güneş’in gösterilen tepkilere anlam veremediği kaydedilirken 68 yaşındaki teknik adam ''Uzatmaların en az 5 dakika olacağını tahmin ettim bunun için o değişikliklere gerek duydum, ne yapsaydım maçı mı bıraksaydım.'' sözleriyle Fatih Terim'e gönderme yaptı.

''BAZI TEKNİK DİREKTÖRÜLER GİBİ MAÇ BİTMEDEN SOYUNMA ODASINA GİTMEM''

Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben son saniyeye kadar kazanmayı düşünen bir hocayım, bazı teknik direktörler gibi maç bitmeden soyunma odasına gitmem. Gidenler için bir şey yazılıp çizilmedi, son topa kadar her şeyi denedim fakat ertesi gün en sert şekilde eleştirilen yine ben oldum.'' 

NE OLMUŞTU?

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa ile oynanan karşılaşmanın uzatma dakikalarının işaret edildiği esnada hakemlere itirazda bulunmuştu. Maçın sonuna 5 dakika eklenmesine tepki gösteren Terim, "Yasin hoca 5 dakika mı verdiniz? Bravo size! Alın oyununuzu kendiniz oynayın o zaman" dedi ve ardından son düdük çalmadan soyunma odasının yolunu tutmuştu. 

Yorumlar
Günün Manşetleri