GÜNDEM

Sevda Noyan Cüneyt Özdemir'e konuştu! Gerekirse silah da olabilir

Ülke TV Arafta Sorular programındaki sözleri nedeniyle gündeme oturan Engin Noyan'ın eşi Sevda Noyan Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalında konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Cüneyt Özdemir Sevda Noyan için "anlaşamıyoruz" dedi.

Ülke TV'de katıldığı programda "15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Bizim aile şöyle 50 kişiyi götürür. Biz bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak" şeklinde ifadeler kullanan ve "Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede böyle 3-5 var, benim listem hazır" diyen yazar Sevda Noyan'ın sözleri günlerdir tartışılıyor.

Noyan, tepkiler üzerine Cüneyt Özdemir'in kişisel YouTube hesabında soruları yanıtladı. 

OPERASYON OLDUĞU BELLİ OLAN BİR ŞEY

Cüneyt Özdemir'in YouTube canlı yayınına katılan Sevda Noyan, konuya ilişkin "O programı yaptıktan sonra bir tepki almadık. Dün akşam saatlerinde bomba gibi gündeme düştü. Bir operasyon olduğu belli olan bir şey" ifadelerini kullandı. Noyan, söylediklerinin yanlış anlaşıldığını iddia ederken, şu ifadeleri kullandı:

"İlk başta çok şey yapmadım, zaman zaman Twitter'da hepimiz şirazeyi kaçırabiliyoruz, ben de haddi aşan şeyler yazmış olabiliyoruz. Baktım ki iş çığırından çıkmaya başlayınca tekrardan izledim kendimi, sonradan baktım ki benim orada söylediklerim elbetteki o bölümü aldığınızda farklı anlaşılabilecek şeyler. Ben bütün bir konuşmada bir şeyden bahsediyorum. Ben 12 Eylül'ü yaşayıp üniversite okuyamadım. Sonra 28 Şubat'ı yaşadım. 15 Temmuz darbesi de hepimizde çok ciddi travma yarattı. Son günlerde yapılan darbe söylemlerine karşı yapılan bir şeydi. Bizi öyle yakalayamazlar, biz de bu sefer şey yaparız."

"KOMŞULARINIZI MI LİSTELİYORSUNUZ?" SORUSUNA YANIT

Cüneyt Özdemir'in, "Ayaklarını denk alsınlar, bizim sitede hala 3-5 var. Benim listem hazır diyorsunuz. Komşularınızı mı listeliyorsunuz?" sorusuna Noyan şu yanıtı verdi:
"Bizim oturduğumuz site 70 evlik bir site, bütün komşuların bildiği ve kaçmış olan kişiler var. Bu kişiler zaman zaman özellikle seçimlerden önce geliyorlar. Ben şahsen tanımıyorum ama hangi evler oluğunu biliyoruz. Şu an bu insanlar burada değiller ama evleri hala duruyor. Zaten aranan kişiler ama zaman zaman arabalarıyla geliyorlar"

Cüneyt Özdemir'in "Eğer böyle bir şey varsa gider suç duyurusunda bulunursunuz. Suç duyurusunda bulundunuz mu?" sorusuna Noyan, "Evet, bulunduk. Bir şey çıkmadı" cevabını verdi.

Bunun üzerine Özdemir'in, "Biz yine de onları gözümüze kestirdik mi, diyorsunuz" sözlerine Noyan ise, "Asıl onlar biz gidiyoruz ama geleceğiz diye tehdit ediyor. Biz yeni değil, 20 yıldır tehdit alıyoruz." yanıtını verdi.

RUHSATLI SİLAHIM YOK

Özdemir, "Terlikle yürümeyecek derken neyden bahsediyorsunuz, silahınız var mı?" sorusunu yöneltince Noyan "O dönemde, herkes ne olduğunu şaşırdı. Elimizde hiçbir şey olmadan bir anda bir darbenin içinde bulduk kendimizi. Şu anda böyle bir şeye hazırlıklıyız. İlla ki silahtan bahsetmiyoruz, ruhen hazırlıklıyız. Silah da gerekir, silah da olur gerekirse." diye karşılık verdi.

Yorumlar 4 Yorum
Günün Manşetleri