GÜNDEM

Sezai Temelli'den şehitlerimiz hakkında skandal sözler

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere havalanan helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden 11 kahramanımızın yası tüm yurtta tutulurken, HDP'li Sezai Temelli'den skandal bir açıklama geldi. Şehitlerimiz üzerinden devleti hedef alan Temelli'ye tepkiler dinmiyor...

Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki Fransız - Alman ortak yapımı Cougar tipi helikopter, dün saat 13.55'te Bingöl'den Tatvan'a gitmek için kalktı. Helikopterle saat 14.25'te irtibat kesildi.

Bölgeye İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopterin yanı sıra komando timleri de sevk edildi.

Tatvan'ın Çekmece köyü yakınlarında helikoptere ulaşıldığında 9 askerin şehit olduğu tespit edildi. 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da kazada şehit oldu. 4 asker yaralandı.

Yaralı askerlerden ikisi tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

"İKTİDAR BİR KENARA ÇEKİLEMEZ"

Gelen şehit haberleri sonrası tüm Türkiye'yi yasa boğarken HDP'li Sezai Temelli katıldığı televizyon programında tepki çeken ifadeler kullandı.

11 askerimizin şehit olduğu elim kazayı siyasi malzeme olarak kullanan ve konuyla ilgili iktidarı suçlayan Temelli, "Evet çetin bir bölge kış koşulları fakat bu koşullarda askeri hareketlilik aslında bir iktidar politikası. Dolayısıyla iktidar bir helikopter kazasıdır deyip helikopterin hatasına işi bağlayarak aynı Gara'da olduğu gibi kenara çekilemez" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Sezai Temelli'nin bu sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı. Kullanıcılar "Sinir uçlarımızla oynanıyor. Utanmanız yok mu?" sözleriyle tepkilerini dile getirdi.