GÜNDEM

Sosyal konut projesi hangi illerde, başvuru ücreti ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu sosyal konut projesi nedir? 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'ne en çok başvuru İstanbul'da yapılırken başka hangi illerde var, başvuru ücretleri ne kadar? Sosyal konut projesiyle ilgili tüm detaylar haberimizde.

Sosyal konut projesi ev almak isteyen vatandaşlar için bir fırsat oldu. 100 bin yeni sosyal konut projesi için başvurular başladı. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi" için ilk gün 17 bin 506 kişi başvuruda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne dün talep toplanmaya başlandı. İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin 81 ilinde inşa edilecek 100 bin sosyal konuta vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bu kapsamda, başvurunun başladığı ilk gün, ülke genelinde 17 bin 506 kişi konut sahibi olmak için başvuru yaptı.

İSTANBUL BİRİNCİ OLDU

En çok başvuru alan iller arasında İstanbul birinci oldu. İstanbul'un Arnavutköy ilçesi için 1560, Başakşehir ilçesi için 2 bin 758, Tuzla ilçesi için ise 2 bin 69 kişi başvurdu.

Aksaray merkezde 994, Kayseri Melikgazi'de 556, Bursa Yıldırım'da 519, İzmir Karabağlar'da 474 kişi konut sahibi olmak için ilk adımı attı.

TOKİ PROJELERİNİN YER ALDIĞI İL VE İLÇELER İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı desteğiyle yatay mimari anlayışı doğrultusunda 2+1 ve 3+1 planda inşa edilecek konutlar için başvurularını T.C. Ziraat Bankası şubelerinden yapabilecek.

Başvuru süresi, 15 Ocak 2020'de sona erecek projede yer almak isteyenlerin, 2+1 konutlar için 500 lira, 3+1 konutlar için 1000 lira başvuru ücreti ödemesi gerekiyor.

Yorumlar
Günün Manşetleri