GÜNDEM

Süleyman Soylu'dan Mehmet Metiner'e canlı yayında olay sözler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN canlı yayınında Mehmet Metiner'in FETÖ'cü isimlerin göreve getirildiği şeklindeki iddialarına telefonla bağlanarak yanıt verdi.

CNN Türk'te Semiha Şahin'in sunduğu programın konuklarından Mehmet Metiner, hükümet içinde bazı bakanlıklarda FETÖ ile iltisaklı isimlerin atandığı iddiasını dile getirdi. AK Partili Mehmet Metiner'in bu iddiası üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telefon ile canlı yayına bağlandı.

Bakan Süleyman Soylu, "Başında olduğum bakanlığı ilgilendiren birkaç değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmelere bir cevap vermezsem hem kendimize haksızlık hem bugün büyük mücadele veren bu kuruma ve hükümetimize bir haksızlık olarak görüyorum." ifadesini kullandı.

''BİZİM GÖREVE GETİRDİĞİMİZ FETÖ'CÜ YOK''

Süleyman Soylu'nun devamındaki sözleri ise olaydı. İşte yayında söyledikleri; 

"Ben FETÖ mücadelesinin nasıl yürüdüğünü bilen insanlardan bir tanesiyim. Bizim göreve getirdiğimiz kimse yok. Ben düzgün yaşayan bir adamım. Böyle sağın solun lafları ile iş yapacak bir adam değilim.

''BİR TEK FETÖ'CÜYÜ GÖREVE GETİRMİŞSEM BU İHANETTİR''

Ben hükümetimizin politikalarını yürüten bir insanım. Bu laflar benim ağrıma gider. Hayatı risk içerisinde olan bir adamım. Bir tek FETÖ'cüyü göreve getirmişsem ve bu söylenmiyorsa bu ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorumdur.

''BANA ULAŞABİLECEK İNSANLARIN BASIN ÜZERİNDEN KONUŞMASI DOĞRU DEĞİL''

Çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. Televizyon kanallarında bizim arkadaşlarımızın elimizden isimler var demesini de kendime hakaret kabul ediyorum.Bana ulaşabilecek insanların basın üzerinden konuşmasını doğru kabul etmiyorum.''

MEHMET METİNER'İN CEVABINI DİNLEMEDİ

Mehmet Metiner'in konuşmak için müsaade istemesine de tepki veren Süleyman Soylu, "Ben müsaade falan etmiyorum. Siz söyleyeceğinizi söylediniz. Hayırlı akşamlar diliyorum" diyerek yayından ayrıldı.

MEHMET METİNER: ''BÖYLE DAVA ANLAYIŞI OLMAZ''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun telefonu kapatmasının ardından sinirlenen Metiner şöyle konuştu;

"Ben çok üzgünüm şahsen. Biz onurumuzu sokakta bulmadık. Şamar oğlanı mıyız ya? Telefonla bağlanacak, nedir bu ya? Kimsenin bizi azarlamasına izin veremeyiz. Böyle bir siyaset anlayışı, böyle bir dava anlayışı, böyle bir hükümet anlayışı olamaz."

Yorumlar 12 Yorum
Günün Manşetleri