GÜNDEM

TSK'dan İdlib'e sevkiyat! Konvoyun ucu görünmedi

Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından İdlib'e sevkiyat yapıldı. Obüs ve tankların bulunduğu 100'den fazla aracın bulunduğu konvoy İdlib'e ulaştı

 Son zamanlarda Türk askerlerinin hedef alındığı ve şehit verdiğimiz saldırıların ardından TSK İblid'de Esed rejimine misliyle karşılık verdi. TSK sabah saatlerinde İdlib'e askeri personel ve araç takviyesi yaptı. 

Rejimin, destekçileri ile ele geçirmek için karadan ve havadan ateş altına aldığı ve 2 milyona yakın kişinin saldırılar nedeniyle göç etmek zorunda kaldığı İdlib'de, garantör ülke olarak asker bulunduran TSK, sahip olduğu üs bölgelerine tahkimatını sürdürüyor.

Reyhanlı'daki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçiş yapılan; tank, obüs, zırhlı personel taşıyıcı, mühimmat yüklü kamyon ve zırhlı iş makinelerinin olduğu 100'den fazla araçlık konvoyla İdlib'e ulaşıldı.

Konvoy ile daha sonra Eriha yönüne ilerlendi. Konvoydaki askeri personel ve araçların, İdlib'de bulunan gözlem noktaları ile yeni oluşturulan kontrol noktalarında konuşlanacağ belirtildi.