GÜNDEM

Türkiye masum şehitlerinin intikamını alıyor

Türk ordusunun düzenlediği Barış Pınarı Harekatı tüm ülkenin yaşadığı ortak acıların intkam günü olarak da görülüyor.

Barış Pınarı Harekatı başladı. Askerlerimiz havadan ve karadan harekatı devam ettiriyor. Şehitlerin kanlarını yerde bırakmamak adına verilen mücadelede tüm Türkiye'nin duaları askerlerimizle birlikte...

ŞENAY AYBÜKE YALÇIN 

Batman'da müzik öğretmenliği yapan Şenay Aybüke Yalçın, Kozluk ilçesinde saldırıya uğramış hain PKK tarafından şehit edilmişti. 23 yaşındaki öğretmen olay yerinden geçerken saldırıya uğramış kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu. Tüm Türkiye'yi ağlatan olayda bir askerimizde şehit edilmişti. Genç öğretmen öğrencilerinin ve ailesinin gözyaşları ile toprağa verildi. 

NECMETTİN YILMAZ

Daha 8 aylık öğretmenken, Tunceli'de terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldı. Necmettin Yılmaz 27 gün sonra naaşı Pülümür Çayı'nda bulundu. Ailesini ve sevdiklerini yasa boğan olay aynı zamanda Türkiye'yi de derinden sarmıştı. 

Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017'de yaz tatilini geçirmek için Şanlıurfa'dan memleketi Torul'a dönerken, PKK'lı teröristlerce Tunceli-Erzincan kara yolunun Pülümür ilçesi kesiminde aracı yakıldıktan sonra kaçırıldı.

Genç öğretmeni arama çalışmaları 27 gün boyunca aralıksız sürdü. Necmettin öğretmenin naaşı, 12 Temmuz 2017'de Tunceli'deki Pülümür Çayı'nda bulundu.

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU

Ege Üniversitesinde 20 Şubat 2015'te öğrenciler arasında çıkan kavgada Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmıştı.

Gözaltına alınan Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nurullah Semo tutuklanmış, 7 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Semo, "Kasten öldürmek" ve "Devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmıştı.

YASİN BÖRÜ

2014 yılında Kurban Bayramı’nın 4. gününde Yasin Börü (16), Hasan Gökgöz (26) , Yusuf Er (18) ve Hüseyin Dakak (19) Bağlar ilçesindeki bir dernek tarafından fakirlere dağıtılmak üzere hazırlanan kurban eti paketlerinden alarak İskanevleri Semti’ne gitti. Börü, Gökgöz, Er ve Dakak bu esnada IŞİD’ın Suriye’nin Kobani kentine saldırıları bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde bir grubun saldırısına uğradı. 4 gençten 3’ü bir grubun silahlı ve bıçaklı saldırısının ardından sığındıkları binanın 3. katından atılmıştı. Ayrıca gençlerden 16 yaşındaki Börü’nün üzerinden arabayla geçilmişti. 

 FETHİ SEKİN 

PKK'lı teröristlerin 5 Ocak 2017'de düzenlediği hain saldırda şehit oldu. Adliye binası önünde şüphelendiği için aracı durduran ve PKK'lı teröristler mücadele eden Sekin, mermisi bitene kadar çatışmış ve şehit düşmüştü.

EREN BÜLBÜL

Eren Bülbül 15 yaşındayken 11 Ağustos 2017'de Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında Türk emniyet güçleri ile PKK üyeleri arasında yaşanan çatışmada şehit edildi. Maçka'nın Köprüyanı Mahallesi'ndeki Vazelon Manastırı yakınlarında polis ekipleri ile PKK arasında çıkan çatışmanın ardından, PKK'ya bağlı grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi. Bülbül daha sonra PKK'lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKK'lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Yorumlar
Günün Manşetleri