GÜNDEM

Türkiye'nin en yüksek köprüsü Botan Çayı'nda açıldı! Erdoğan kritik mesajlar verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü Açılış Töreni’ne canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü Açılış Töreni’ne canlı bağlantıyla katıldı.

KUKLARLA DEĞİL KUKLACILARLA MUHATAP OLDUĞUMUZ...

Video konferans yöntemiyle düzenlenen törende konuşan Erdoğan, "Sınırlarımızı kuşatmaya çalışan terör örgütlerini tepelemekle kalmadık, karada ve denizde oldukça derinlikli bir güvenlik hattı oluşturduk. Kuklalarla değil kuklacılarla muhatap olduğumuz bir döneme girdik. Ne terör örgütleri ne kısır gündemler ne diğer tuzaklar işe yarayacak." dedi.

İSLAM DÜŞMANLIĞI DİKKAT ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkelerinde İslam düşmanlığını önlemek için adım atmayanlar Türkiye'nin egemenlik haklarını kullanma iradesine saldırabiliyor." ifadesini kullandı.

Ayasofya açıklaması: Milletimizin ne istediğine bakarak bu kararı aldık

Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin Erdoğan, "Kimin ne dediğine değil bizim hakkımızın ne olduğuna, milletimizin ne istediğine bakarak bu kararı aldık." dedi.

Türkiye'nin bir süredir yeni sınamalarla karşı karşıya olduğuna değinen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

ESKİ TÜRKİYE GERİDE KALDI

"İstiyorlar ki Türkiye kendisine sunulanla yetinsin, hakkını aramasın, rekabete kalkışmasın. Bunların anlamadıkları artık o eski Türkiye'nin geride kaldığıdır. Bugün her anlamda kimseye eyvallah etmeden, kendi gündemini belirleyen, kendi önceliklerine göre hareket eden bir Türkiye vardır."

TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK KÖPRÜSÜ

Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Beğendik Beldesinde yapımına 2014 yılında başlanan, Van-Tatvan-Bitlis ile Siirt-Mardin-Batman hattını birbirine bağlayan köprü tamamlandı.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri