GÜNDEM

Ümit Özdağ adım adım yeni parti kurmaya gidiyor!

"FETÖ'cülükle", parti yönetimini ise HDP ile ortak anayasa hazırlamakla" suçlayan Özdağ partiden ihraç edildikten sonra mahkeme kararıyla geri döndü. Ancak kriz aha da büyüdü.

İYİ Parti'de Ümit Özdağ krizi bitmiyor. İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu "FETÖ'cülükle", parti yönetimini ise HDP ile ortak anayasa hazırlamakla" suçlayan Özdağ partiden ihraç edildikten sonra mahkeme kararıyla geri döndü. Ancak kriz aha da büyüdü. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ümit Özdağ'a randevu vermediğini yazdı. 

BİR KALLEŞLİKLE KARŞI KARŞIYA KALDIM

"Ümit Özdağ cumartesi günü Meral Akşener’den görüşmek için randevu talebinde bulunmuş. Ama şu ana kadar bir dönüş olmamış" diyen Selvi yazısına şöyle devam etti: "Meral Hanım’a çok kızgınım' dedi. 'Bir kalleşlikle karşı karşıya kaldım' diye konuştu."

MİLLETVEKİLLERİ TOPLANTISINA ÇAĞRILMADI

İYİ Parti'nin hazırladığı yeni sistem önerisiyle ilgili Pazartesi akşamı İYİ Parti milletvekillerine bir bilgilendirme yapıldığını belirten Selvi, Ümit Özdağ'ın oraya da davet edilmediğini belirten Selvi, Ümit Özdağ'ın bugün yapılacak olan İyi Parti grup toplantısına katılmayacağını ifade etti. 

ADIM ADIM YENİ PARTİ KURMAYA GİDİYOR

Selvi yazısında, "Gerçi Ümit Özdağ bunu yazınca rahatsız olmuyor ama adım adım yeni bir parti kurmaya doğru gidiyor. Ümit Özdağ MHP’ye dönemez. İyi Parti’den de ikinci kez ihraç edilecek. Bu durumda nur topu gibi bir Ümit Özdağ partisi kalıyor. MHP’den biraz daha milliyetçi bir parti..." görüşünü savundu. 

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri