GÜNDEM

WhatsApp'tan güncelleme hakkında açıklama! WhatsApp gizlilik sözleşmesi hakkında merak ettiğiniz soruların cevapları

WhatsApp, güncellenen ve uygulamanın kullanımına devam edilmesine yönelik 8 Şubat'a kadar onaylanması gereken gizlilik sözleşmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. WhatsApp kullanıcılarının merak ettiği soruların cevapları haberimizde. WhatsApp mesajlarına erişimi olacak mı? WhatsApp’ın bu güncellemedeki amacı nedir? 8 Şubat’ta ne olacak?

Tüm Türkiye WhatsApp'ın kullanıcılarına getirdiği zorunlu güncelleme kararını konuşuyor. Konuyla ilgili detaylar merak edilirken WhatsApp'tan yeni bir açıklama geldi. 

Açıklamada, "WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. 

Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. 

Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz." denildi.