GÜNDEM

Yaptığı paylaşımla pes dedirten CHP'li Özdemir PKK destekçisi çıktı!

İzmir'de camilerin minarelerinden 'çav bella' dinletisi skandalının destekleyen CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir'den PKK'ya gönderdiği selam ortaya çıktı.

CHP İzmir İl Başkan yardımcısı Banu Özdemir, İzmir'deki bazı ilçelerde bulunan camilerin hoparlörlerinden komünist devrim şarkısı 'Çav Bella'nın çalınmasını övgüyle karşıladı. Özdemir, Twitter hesabı üzerinden "Bu da İzmir'den Karşıyaka tarafından bir başka cami imiş. Çav Bella" dedikten sonra müziğin notalarını paylaştı.

CHP'DE PKK SLOGANINA SIRTINI DAYAMIŞ

Camilerden Çav Bella şarkısı çalan video görüntülerini paylaşarak provokasyonu teşvik eden CHP'li Banu Özdemir'in "Kobane de direnen kadınlara bin selam" yazısı önünde çektiği fotoğraf ortaya çıktı.

"Kobane de direnen kadınlara bin selam" sözlerindeki kadınlar terör örgütü PKK'nın Suriye yapılanmasında yer alan kadınlar olduğu biliniyor.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan bu fotoğrafın ardından CHP'li Banu Özdemir, kısa süre sonra sosyal medya hesabını kapattı.

NE OLMUŞTU?

Bilindiği gibi, İzmir'de dün akşam saat 17.00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerin frekansına korsan bir şekilde müdahil olunarak cami hoparlörlerinden İtalyan partizan marşı olarak bilinen 'Çav Bella' çalınmıştı.

KORSANLI SABOTAJ

İzmir Müftülüğü'nce yapılan açıklamada, yaşanılan olay doğrulanırken şu ifadelere yer verilmişti: "Bugün saat 17.00 sularında ilimizin çeşitli bölgelerindeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır."

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmanın eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişilerin tespit edilmesi ile eylemi övücü ve destekleyici ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında, "Dini değerleri alenen aşağılamak" suçu kapsamında, resen başlatıldığı öğrenilmişti.

Yorumlar 9 Yorum
Günün Manşetleri