GÜNDEM

Yasaklar geri geldi! 6 ilimizde 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarının artışa geçmesi ile birlikte yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak 6 ilimizde 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması getirildi..

Ölümcül koronavirüs salgını Türkiye'yi etkisi altına almaya devam ediyor. Normalleşme süreci ile birlikte yasaklar kaldırılmıştı. Ancak son dönemde artan vakalar yüzünden yasaklar geri gelmeye başladı. İşte 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması getirilen iller..

Malatya'da sınırlı sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu bugün Vali Aydın Baruş başkanlığında, Valilik Toplantı Salonu'nda toplandı.

Kovid-19'un 65 yaş üstündeki kişileri daha fazla etkilediği, bu kapsamda bazı düzenlemeler yapıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi: "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın 15 Ağustos 2020'den itibaren sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla her gün 10.00-17.00 saatleri arasında dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmalarının yasaklanmasına/kısıtlanmasına karar verildi. Belirtilen saatler haricinde, ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama getirilen kişiler arasında yer almakla birlikte, yürüttükleri kamu görevinin niteliği,

mevcut durumdaki aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında ihtiyaç duyulan kamu görevlileri 'başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanları, eczacılar, belediye başkanları, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri' ile zorunlu sağlık sebepleri nedeniyle dışarıya çıkması lüzumlu olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın bu kısıtlamadan muaf tutulmasına karar verildi."