GÜNDEM

Ziya Selçuk'tan LGS açıklaması

Uzaktan eğitim sürecinde olan ortaöğretim öğrencileri okulların açılış tarihinin yanı sıra LGS sınavının da akıbetini merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS'yle ilgili önemli bir açıklama yaptı..

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS'yle ilgili son dakika yaptığı açıklamada "LGS kapsamındaki merkezi sınav, sadece birinci dönem müfredatından yapılacak" dedi. 

LGS NE ZAMAN YAPILACAK? 
LGS sınavının bu yıl hangi tarihte yapılacağı geçtiğimiz aylarda yayınlanan MEB takviminde açıklanmıştı. İlerleyen günlerde erteleme kararının çıkmaması durumunda LGS kapsamındaki merkezi sınav 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak.

YKS SINAVI ERTELENDİ
Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, bahar döneminde yüz yüze eğitimin yapılmayacağını, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) da 25-26 Temmuz’da yapılacağını açıkladı.

Bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır
YÖK Genel Kurulu’nda alınan kararları açıklayan Saraç, “Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretim imkanları ile sürdürmeye karar verdik. Yani bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de koronavirüsü vakalarının son durumu ne?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ölenlerin sayısının 59'a, toplam vaka sayısının ise 2 bin 433'e yükseldiğini açıklamıştı. 

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'deki koronavirüs vaka ve ölüm sayısına ilişkin son bilgileri vermişti. Son 24 saatte 5 bin 35 test yapıldığını ve 561 yeni tanı konduğunu belirten Bakan Koca, 15 hastanın hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Yorumlar
Günün Manşetleri