MAGAZİN

Netflix'ten senaristlere 'koronavirüs' uyarısı! Bu sahneleri artık yazmayın

Cinsel içerikli sahneleri sebebiyle milyonlarca insanın tepkisini çeken dijital dizi-film platformu Netflix, koronavirüs salgını sebebiyle proje senaristlerine uyarıda bulundu.

Kadın bedeni üzerinden reyting kazanmak maksadıyla cinsel içerikli sahneleri neredeyse bütün dizi-filmlerinde yayınlayan dijital video abonelik şirketi Netflix, koronavirüs salgınına ilişkin set tedbirleri aldı.

Şirketin içeriklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ted Sanderos'un verdiği bilgilere göre şirket Güney Kore, Japonya ve İzlanda'da çekimlerine başladı.

Netflix'in bu ay İsveç'te Haziran ayında da Norveç'te çekimlerine devam etmesi planlanıyor.

ERKEN VE KADIN OYUNCULARIN YAKINLAŞTIĞI SAHNELER ÇEKİLMEYECEK

Sanderos'un verdiği bilgilere göre kalabalık oyuncu grubunu veya figürasyonun bulunduğu sahneler bir süre çekilmeyecek. Erkek ve kadın oyuncuların yakınlaştığı sahneler pandemi riski azalana kadar dizilerin yeni bölümlerinde olmayacak.

ELLERİN YIKANMASI ZORUNLU TUTULACAK

Los Angeles Times'a açıklama yapan Sanderos, “Bazı çekim ekipleri işe dönme konusunda endişeliler ve evlerinde oturan insanlar da onların çekeceği eğlenceye güveniyor” diye konuştu.

Netflix'in işe geri dönüş planına göre dizi setlerinde açık büfe yemekler yerine kutu yemekler getirilecek, birkaç saatte bir oyuncular ve çekim ekibinin ellerini yıkaması zorunlu olacak. Makyaj malzemeleri ise tek kullanımlık kullanılacak.

Yorumlar
Günün Manşetleri