MEDYA

Alman televizyon kanalında tatil için Türkiye önerisi

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte tatil planlarına başlayan Almanlara, Almanya'da Die Welt kanalı güvenli tatil için Türkiye önerildi.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün en fazla etkisini gösterdiği kıta Avrupa oldu. Bu sebeple Avrupa'nın önemli gelir kaynaklarından olan turizm faaliyeti de kıta genelinde sekteye uğradı. 15 Haziran'a kadar yurt dışına seyahat kısıtlaması olan Almanya'nın Die Welt kanalında, Alman vatandaşlara, tatile gitmeleri için Türkiye önerildi.

Alman Die Welt televizyon kanalı, yayınladığı programda Avrupa'daki önemli tatil rotalarını inceledi. İtalya, İspanya, Fransa gibi, özellikle yabancı turistler için popüler olan tatil noktalarının büyük bir risk taşıdığını söyleyen Welt, bu ülkelerde bu sezon, sadece yerli turizm yapılabileceğini kaydetti. Fransa'nın, ancak yıl sonunda turizm faaliyetlerini yeniden başlatabileceğini vurgulayan Welt, İtalya'nın ise tamamen ihtimal dışı kaldığını söyledi.

almanya

ÖNLEMLER GERÇEKÇİ DEĞİL

Yaz tatili için biraz gerçek dışı önlemlerin konuşulduğu İtalya'da tartışılan pleksiglastan bölmelerin olduğu plajlar, maskeler, plaj görevlileri gibi seçeneklerin ise mümkün olmadığının altı çizildi.

TÜRKİYE'Yİ ÖNERDİLER

Türkiye'yi seyahat koşullarında olumlu yönleriyle öne çıkan ülke olarak nitelendiren kanal, ülkede görülen vaka sayıları düşmesiyle ülkenin, bu sezonda da tercih edileceğinin öngörüldüğünü söyledi.

TEMİZ SEYAHAT SERTİFİKALARI VAR

Türkiye'nin, koronavirüsle mücadelede olumlu adımların attını vurgulayan Welt, tatil bölgelerinde temiz seyahat sertifikalarına sahip denetlenebilir merkezlerin olduğunu da öne çıkardı.

Yorumlar
Günün Manşetleri