MEDYA

CNN Türk ekranında sansürsüz küfür!

CNN Türk'e konuk olan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bir zamanlar askerlerin Necmettin Erbakan'a ettiği küfürleri sansürsüz kullanınca herkes şaşkına döndü.

CNN Türk'te, siyasetçiler arasında yaşanan "Fetö'nün siyasi ayağı" tartışması masaya yatırıldı.

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın moderatörlüğünü yaptığı Gece Görüşü programında Kılıçdaroğlu'nun bu iddiasını değerlendiren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi ilk olarak 28 Mart 1998 Mart'ta gerçekleşen MGK toplantısında Bülent Ecevit'in Fetullahçı yapıya sahip çıkmasını hatırlatarak söze başladı. 

FETÖ'nün 2002 seçimlerinde milli görüşten uzak durma stratejisi gereği AK Parti'ye yaklaşmadığını ifade eden Selvi, yakınlaşmanın ise 2007 e-muhtıra, Cumhuriyet Mitingleri ve ardından AK Parti'nin yüzde 47 ile seçimi kazanmasının ardından başladığını söyledi. 

2004 eleştirisinin haksızlığını Erbakan'ın başbakanlığı sırasında yaşanan bir küfrü hatırlatarak konuşmasına devam eden Selvi, dönemin önemli generallerinden Osman Özbek'in, Erbakan için "P...venk" dediğini hatırlattı. O tarihte Cumhurbaşkanı Demirel'in "öfke patlaması" açıklamasını hatırlatan ve dönemin Genelkurmay Başkanı'nın "Kimsenin ağzına fermuar çekemem" dediğini belirten Abdulkadir Selvi, "O zaman bir siyasi desteğe mi ihtiyaçları vardı. Başbakana omuz atıyorlardı. Başbakan Erbakan'ı MGK'da istifaya zorluyorlardı mücadele etselerdi" dedi. 

15 Temmuz'da darbe yapan askerlerin hepsinin 1986'da çalınan sorularla askeri liselere giren subaylar olduğunun altını çizen Selvi, "Darbe yapan bu tuğgeneraller 1994'de harp okulundan mezun olanlar. Bunları harp okulunda Erbakan, Erdoğan ya da AK Parti mi eğitti? Bunlar hocalıklarını yaptılar, bunlar terfilerini verdiler" ifadesini kullandı. 

KÜFÜRÜ SANSÜRSÜZ KULLANINCA...

Abdulkadir Selvi'nin bir dönem Osman Özbek'in merhum Necmettin Erbakan'a yönelik sarfettiği "P...venk" sözünü sansürsüz kullanması üzerine Hande Fırat büyük panik yaşadı.

Hande Fırat, "Aman, Aman o sözü geri alalım. Ben o sözden dolayı özür diliyorum" demesi üzerine Abdulkadir Selvi, "Biz özür dileyelim ama o dönemde kimse Erbakan'dan özür dilemedi" diyerek taşı gediğine oturttu.

Yorumlar 10 Yorum
Günün Manşetleri