MEDYA

Dilipak'tan İş Bankası’ndaki hisseler Diyanet’e aktarılsın önerisi

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası’ndaki CHP hisselerini tekrar gündeme getirmesinin ardından bazı yorumlar yaptı.

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda şunları yazdı:

Beni asıl ilgilendiren Hilafet fonundan aktarılan parti. Hindistan, Kafkaslar ve Mısır’dan gelen paralar var. Doğrudan Hilafet fonundan aktarılan paralar var. Bu paraların tümü Mustafa Kemalin üstünde değil. Bazıları diğer şahısların üstünde (!?). O hisselerin de alınıp Diyanet’e aktarılması gerekir. Diyanet de bu parayı Diyanet Vakfı üzerinden vakıflara aktarabilir. Yani para Mustafa Kemal’in hisselerinden ibaret değil.

Dilipak, şöyle devam etti: "Bu güne kadar hak sahiplerine ödenmeyen bedellerin hak sahiplerine aktarılması gerek. Yani İş bankasındaki CHP kontrolündeki paraların da geçmişe dönük hak sahiplerine aktarılması gerekir.
İş Bankası’nda CHP’nin hisselerinin sadece yüzde 28 olmadığını öne süren Dilipak, şöyle devam etti:

Bu Hilafet fonuyla ilgili. Hazinenin payı daha büyük. Ayrıca bir de özel hak sahipleri var. İş Bankasının sermayesi 4 grupta toplanır. İş Bankası konusu borsa açısından sorun oluşturmaz. Sermaye yapısının yeniden düzenlenmesi söz konusu. Hisse paylarının Hazine, Diyanet ve hak sahiplerine teslimi, kimi niye ilgilendirir ki…
“CHP İş Bankası yükünden kurtarılırsa, bu CHP'yi normalleştirir” diyen yazar görüşlerini şöyle ifade etti:

CHP bu hali ile normal bir parti değil. Bankası olan bir parti. İş Bankası yükü CHP'nin sırtından alınırsa, CHP’yi ele geçirme mücadelesi de hızını kaybeder.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri