MEDYA

Fatih Altaylı'dan Nihat Özdemir'e istifa çağrısı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim'in korona virüse yakalanmasının ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir'e seslendi.

Fatih Altaylı, Spor camiasında koronavirüs tespit edilenlerle ilgili yazdığı köşe yazısında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir’e “Rahat uyuyacak mı?” diye seslendi.

Altaylı, bugünkü köşe yazısında Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak’ın koronavirüse yakalandığını hatırlattı ve TFF Başkanı Nihat Özdemir’e istifa çağrısı yaptı. Altaylı "Doğruyu işaret eden Erdal Bahçıvan, Federasyon yönetiminden istifa ettirildi. Yanlışı yapan Federasyon Başkanı yerinde oturuyor" ifadesini kullandı. 

İŞTE ALTAYLI'NIN YAZISINDAN İLGİLİ BÖLÜM

Geçen hafta bir spor kulübümüzün (Galatasaray değil) sağlık ekibinin başındaki doktor ile konuşuyorduk. 
Terim’in Beşiktaş maçından sonra sarf ettiği sözleri üzerine.
Kulüp doktoru aynen şöyle dedi:
“Fatih Bey, ligi ertelememek büyük hataydı. Birkaç kulübün buna karşı çıkması akıl dışıydı. Bir kulüp başkanının ağzında maske ile lig devam etmeli demesi komedi gibiydi. Tehlikenin kimse farkında değil” dedi ve tehlikeyi şöyle anlattı:

“Coronada en tehlikeli hasta tipi asemptomatik hastalar. Yani belirti göstermeyen hastalar. Bunlar çok geniş bir alanda taşıyıcı ve yayıcı oluyorlar. Ve futbolcular büyük oranda bu sınıfa giriyor. Gençler, güçlüler, iyi besleniyorlar, ciğer kapasiteleri çok çok iyi. O yüzden de Corona virüsü kapsalar bile ya hiçbir belirti göstermiyorlar ya da nezle, grip gibi kolay geçiriyor büyük bölümü. Bu da onları tehlikeli taşıyıcılar yapıyor. Federasyon maçlar oynansın diyor. İyi de sadece futbolcular değil ki risk altında olan. Bir maçta ortalama 500-600 kişi görev yapıyor. Büyük takımların maçında bu sayı daha fazla. Hakemler var. Hadi onları geç takımlar deplasmana gidiyor. Her takım özel uçak tutmuyor, uçakta normal yolcular var. Maç öncesi futbolcularla fotoğraf çektirenler, yana yana gelenler var. Bu iş öyle bir patlar ki şaşırırsınız.”
Ve patladı.
Terim corona,
Albayrak corona.
Terim’in en yakınından bir ortak dostumuzun bana ilettiği kadarı ile Terim’in yakınından iki kişi ve takımdan bir kişi daha corona.
Ancak onlar daha hafif ve evlerindeler.
Peki acaba Federasyon Başkanı rahat uyuyacak mı?
Ve hâlâ topu “Yukarı” atmaya devam edecek mi?
Geçen hafta yazdım Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’ın Federasyon Başkanı’na “Başkan niye ertelemiyoruz bu ligleri. Vebal altında kalırız. Ertelememiz lazım” diyen mektubunu.
Sonuç ne oldu peki?
Doğruyu işaret eden Erdal Bahçıvan, Federasyon yönetiminden istifa ettirildi.
Yanlışı yapan Federasyon Başkanı yerinde oturuyor.
Sonra biz corona ile mücadele ediyoruz öyle mi!
Aferin bize!

Yorumlar 9 Yorum
Günün Manşetleri