MEDYA

Halk TV İmamoğlu'na yakın isme satılıyor

İngiltere’de yaşayan işadamı Cafer Mahiroğlu Halk TV’yi satın almak için harekete geçti. Mahiroğlu'nun yakın olduğu isimler ise dikkat çekiyor.

İngiltere’de yaşayan işadamı Cafer Mahiroğlu’nun Halk TV’yi satın almak için Baykallar ile prensipte anlaştığı, ancak Deniz Baykal’ın genel yayın yönetmeni ismini birlikte belirlemek istediği iddia edildi.

Veryansın TV'nin haberine göre Mahiroğlu’nun CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yakın olduğu kadar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de ilişkide olduğu edinilen ayrıntılar arasında.

Mahiroğlu’nun yakın çevresine, Halk TV’yi teknolojik anlamda yeni yatırımlarla kalkındıracağı ve izlenirliğini arttıracağını söylediği belirtildi.

1966 Sivas doğumlu olan Mahiroğlu İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980’lerin sonunda İngiltere’ye giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın alarak patronluğua soyundu. 1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi.

2007’de mali krize giren İngiltere’nin ünlü markası Select’i satın alan Mahiroğlu’nun 350’ye yakın mağazası bulunuyor. İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında adı geçen Mahiroğlu batık markaları alması ile ünlü. 2008’de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın almıştı.

Yorumlar 1 Yorum