MEDYA

Kaçak villası Yılmaz Özdil'in yazılarını da vurdu! Bakın nasıl savundu kendini

Bodrum'daki kaçak villası belediye tarafından yıkılan Yılmaz Özdil Sözcü gazetesinden yazılarına ara verdiğini duyururken kaçak villayı savunmayı da ihmal etmedi.

Yılmaz Özdil ve eşi Hülya Özdil, 2 Mayıs 2017'de Aktur A.Ş.'den 4.6 milyon liraya Bodrum Bitez'de bir villa satın aldı. Son günlerde kaçak olduğu ortaya çıkan bu villa ile ilgili haberlerle gündemden düşmeyen Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında hem kaçak villayı savundu hem de yazılarıyla ilgili aldığı kararı açıkladı.

VİCDANIM RAHAT DEDİ

Hedefteki Yılmaz Özdil, günler sonra eleştirilere "Vicdanı olan herkes biliyor" başlıklı yazısında yanıt verdi.

İKİ ODA BİR SALON

Saray yavrusuna çevirdiği villası için "alt tarafı iki oda bir salon yazlık" ifadesini kullanan ve linç kampanyasına uğradığını iddia eden Özdil, İlla yıkılacaksa yıkılır, hatta biz yıkarız, canımız sağolsun" diye yazdı.

yılmaz özdil villa

O evde bir kuruş haram bulunmadığını ileri süren yazar, yazısına şöyle devam etti: "Organize kötülük'le karşı karşıya olduğumuzu herkes biliyor. Bizim meselemizle yakından ilgilenen, bizi tanıyan tanımayan, bütün mimarlar, bütün inşaat mühendisleri, bütün avukatlar biliyor. Vicdanı olan herkes biliyor. Müsterihiz."

VALİYİ SUÇLADI

Seyahat yasağını hatırlatan Özdil'in, AK Parti valisi dediği İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan izin almamak için Muğla'ya gitmediğini iddia etmesi tepkiyle karşılandı. 

İZNE AYRILDI

"Dolayısıyla, taa 700 kilometre uzaktan boğuşmaya çalışıyorum" diyen Özdil, yazısını böyle tamamladı:

"Orada benim adıma uğraşan kötü gün dostlarımın, avukatlarımın hakkını ödeyemem, kendilerine yürekten teşekkür ederim. Ama, sabahın köründen itibaren telefon üstüne telefon, Türkiye'nin dört bir yanından arayan soran derken, günlük yazıya odaklanıp baskıya yetiştirebilmem maalesef imkansız. Az biraz izin rica ediyorum."

yılmaz özdil villa

NELER OLMUŞTU?

Bodrum Belediyesi yapıya ilk olarak Hülya Özdil adına 'ofis ve iş yeri- iki bağımsız bölüm-142.5 metrekare' olmak üzere yapı ruhsatı tanzim ederek bir süre sonra yapı kullanım izin belgesi verdi.

İmar planlarında ticari alan vasfında olan yapıyı, Özdil ailesi villaya çevirdi. Yapı ruhsatının tek katlı iki adet bitişik ofis ünitesi için düzenlendiği, ancak 142.5 metrekare iskanlı yapıya; depo, jeneratör odası, bodrum kat ilavesi yapıldığı anlaşıldı. 310 metrekare haline gelen villa için Özdil ailesi, 31 Aralık 2017 tarihine kadar olan yapıları kapsayan İmar Barışı'na başvurdu.

İmar Barışı'ndan sonra 45 metrekare daha taştı

Ancak İmar Barışı sonrasında da kaçak yapılaşmaya devam edildiği, 2018 yılında kaçak olarak 45 metrekarelik teras ve müştemilat yapıldığı belirlendi.

Yıkım 1 aylığına durduruldu

Özdil'in avukatının itirazı üzerine Muğla 1'inci İdare Mahkemesi'nce 1 aylık yürütmeyi durdurma kararı alındı.

Yorumlar 28 Yorum
Günün Manşetleri