MEDYA

Korona İmamoğlu'nu kötü etkiledi!

Akşam yazarı Hikmet Genç İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun korona nedeniyle yaşadıklarını ironik bir göndermeyle ele aldı. Genç üstü kapalı tatil göndermesi de yaptı.

Belediye metrobüs seferlerini azaltarak insanların ayakta ve kalabalık bir şekilde yolculuk yapmasına neden olduğu yönündeki eleştirilerin hedefi olan Ekre İmamoğlu, korona ile mücadele konusunda da iyi sınav vermedi.

Akşam yazarı Hikmet Genç de virüs sürecinden İBB Başkanı İmamoğlu'nun etkilendiğini söyledi ve olay göndermelerde bulundu.

Genç, "Korona yüzünden kimseyi kucaklayamıyor… Sel, deprem, şimdi de salgın… Aslında tam da zamanı!.. Hazır herkes evindeyken tatile çıkaydı iyiydi. Lakin Korona her yerde. Maskeli tatil mi olur?!..“Her şey çok güzel olacak” dese, millet kürekle ağzına vurur…" ifadelerini kullandı.

İŞTE O YAZI

Virüs yüzünden kimseyi kucaklayamıyor!

Sabah kalkıyoruz Korona, akşam yatıyoruz Korona. Sadece bizde değil tüm dünyada böyle…

Kimsenin başka bir şey konuştuğu da yok zaten…

Bu durum, hayatı PR üzerine kurulmuş kucaklayıcı belediye başkanını da ağır etkiledi.

Reklam çalışmaları, tiyatral belediyecilik sekteye uğradı.

Araya bazı atraksiyonlar sığdırdı. İBB olarak Amerikalı oyuncu, John Malkovich’i ağırladı. Malkovich’in eline Türk usulü kolonya döktürdü. Oyuncunun elinde eldiven varken üstelik!..

Sonrası malum, koyu sohbet… “İt is a pencil, but I dont like antrikot”.., “Mr. and Mrs. Brown goink seaside..?!” falan filan…

***
Tabii mevzu Korona, kaçamıyorsun. Maske, kolonya, hastane, yatak, yoğun bakım vesaire.., Serkan Fıçıcı sorup durdu.

“Başakşehir’deki 2682 yataklı “şehir hastanesi” tamamlanmak üzere. Haziran’da açılması planlanıyor. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü 17 Ekim 2019’da İBB’ye resmi yazı gönderdi, yolun tamamlanmasını istedi… İBB neden yolu yapmıyor?..”

***
Haklı bir soru. Hastanenin, hastane yatağının önemini en ağır şekilde hissettiğimiz şu dönemde üstelik…

“Temel atmama” töreni gibi, “hastane yolu kapama” töreni mi yapacaksın?..

İBB, “Söz konusu Şehir Hastanesi bağlantı yolu için gerekli ödenek 2020 bütçemizde yok.” diyor… (Konserlere, yaz festivallerine ayırdığınız bütçeden biraz kıssaydınız bari..)

***
İçişleri Bakanlığı yayınladı. “Toplu taşıma araçlarında yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50 oranında yolcu olacak.”

İstanbullu isyanda. “Yüzde 50 oranında yolcu taşınacak” kararına rağmen bazı İBB otobüsleri tıklım tıklım dolu. Vatandaş üst üste seyahat ediyor. Sosyal medyada fotoğrafları geziyor.

İBB n’aptı peki?.. Yoğun hatlardaki araçların sayısını çoğaltıp yolcu sayısını yarıya indirmek yerine 30’a yakın hattı, “üzülerek” iptal etti.

***
Velhasıl Korona yüzünden kimseyi kucaklayamıyor…

Sel, deprem, şimdi de salgın… Aslında tam da zamanı!.. Hazır herkes evindeyken tatile çıkaydı iyiydi. Lakin Korona her yerde. Maskeli tatil mi olur?!..

“Her şey çok güzel olacak” dese, millet kürekle ağzına vurur…

Yorumlar 13 Yorum
Günün Manşetleri