MEDYA

MHP'ye bir tuzak mı kuruluyor? Nedim Şener'den dikkat çeken yazı

Hrant Dink Vakfı, Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’e ve avukatlarına yönelik ölüm tehdidi mesajları gönderen kişi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Nedim Şener MHP'ye karşı kurulmak istenen bir tuzağa dikkat çekti.

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, "FETÖ suikastıyla öldürülen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 2007’de Hrant Dink suikastı sonrası 'Bizim tarla çoktan sürülmüş' demişti. 

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, "FETÖ suikastıyla öldürülen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 2007’de Hrant Dink suikastı sonrası 'Bizim tarla çoktan sürülmüş' demişti. Hrant Dink Vakfı’na ölüm tehdidi gönderenlerin ifadelerini okuyunca, 'Kirli eller MHP’ye bir tuzak mı kuruyor?' diye düşünmeden edemedim." düşüncesini dile getirdi. 

NEDİM ŞENER

Şener bugünkü yazısında, "E-posta yoluyla Hrant Dink Vakfı, Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’e ve avukatlarına yönelik ölüm tehdidi mesajları gönderen ve hemen ardından İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın resen başlattığı soruşturma sonucu kısa sürede yakalanıp, tutuklanan Hüseyin Ateş ve Ersin Başkan’ın ifadelerini okudum. Sözleri beni şaşırtmadı, her yerinden provokasyon kokuyor." görüşünü savundu. 

Şener, "Tehdit mesajlarını gönderenlerin arasında ilginç benzerlikler var değil mi? Daha önce yaşı küçük failler bulunurdu şimdi, 'Şizofrenim...' ya da 'Bende kara büyü var' diyenler ortaya çıktı. Bu hastalıklar tıpkı 18 yaşından önce Rahip Santoro’yu ve Hrant Dink’i öldüren katillerin durumunda olduğu gibi ağır ceza almaktan kurtaran bir durum. Her iki tehdit mesajı atan da ne Hrant Dink’ten ne adına kurulan Vakıf’tan haberdar. Hele eşi Rakel Dink’i ve avukatını açık hedef alması tam bir provokasyon. İfadeleri okurken bir ayrıntı dikkatimi çekti." görüşünü savundu. 

MHP'Yİ KOMPLOLARIN İÇİNE ÇEKMEYE Mİ ÇALIŞIYORLAR?

Şener, "İkinci tehdit mesajını gönderen Ersin Başkan ifadesinde, 'Ben kimseye bağlı değilim. Kimseden etkilenmiyorum. Herhangi bir örgütle bağlantım yok. Daha önce 2007-2008 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi’ne gidip orada oturuyordum.' Şimdi soruyorum, 1995 doğumlu Ersin Başkan’ın 12-13 yaşında olduğu 2007-2008 yıllarında MHP’ye gidip oturması size inandırıcı geliyor mu? Dikkatinizi çekiyorum, MHP’nin gençlik örgütü 'Ülkü Ocakları' demiyor, doğrudan MHP diyor. Bu ifade bana Hrant Dink cinayetinde tetiği çeken, Ogün Samast ile arkasındaki Emniyet İstihbarat elemanı Erhan Tuncel ve Yasin Hayal’in Büyük Birlik Partisi (BBP) bağlantısını hatırlattı." FETÖ, komplonun bir ayağını da orada kurmuştu. Nitekim FETÖ suikastı ile öldürülen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink cinayetinden sonra, 'Bizim tarla çoktan sürülmüş' demişti. 'Şimdi de birileri MHP’yi bu komploların içine çekmeye mi çalışıyor' diye düşünmeden edemedim." ifadesini kullandı. 

Yorumlar
Günün Manşetleri