MEDYA

TELE 1 ve Oda TV'ye gözaltı şoku! İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız gözaltında

İBB’nin desteklediği TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, kanalın Ankara Temsilcisi İsmail Dükel'in gözaltına alındığını açıkladı. Ayrıca Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız da "askeri casusluk" suçundan gözaltına alındı.

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, kanalın Ankara Temsilcisi İsmail Dükel'in gözaltına alınmasını sosyal medya hesabından duyurdu.

Yanardağ, "Arkadaşımız, TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel bu sabah 07.30’da gözaltına alındı. Gözaltına alınma nedeni bilinmiyor. Savcılığın 4 gün gözaltı süresi vermiş. Savcılığa çağrılarak ifadesi alınabilecek bir gazetecinin böyle gözaltına alınması demokrasilerde olmaz, olmamalıdır" ifadelerini kullandı.

BİR GÖZALTI KARARI DA MÜYESSER YILDIZ'A

Öte yandan Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız'ın da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındığı belirtildi.

Yıldız, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı ‘Askeri casusluk’suçlamasıyla Müyesser Yıldız'ın gözaltına alındığı öğrenildi.

müyesser yıldız

İSMAİL DÜKEL KİMDİR?

İsmail Dükel, 1960 yılında Ankara‘da doğmuştur. İsmail Dükel, gazeteciliğe 1979 yılında Ankara‘da Rüzgarlı Sokak’ta eski adı Ulus olan Barış Gazetesinde başladı.


Ankara’da çeşitli gazetelerde çalıştı. Kanal E, Kanal Türk‘de dört buçuk yıl kadar Ankara Haber Müdürlüğü yaptı ve kuruculuğunu yaptığı Kanal Biz‘de de 13 ay kadar Ankara Haber Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2,5 yıl süren işsizlik dönemi oldu. Bu arada “Gazete 5” diye bir internet sitesinde beş ay kadar çalıştı. 2012 yılının Ocak ayında çalışmaya başladığı Yurt Gazetesi‘nde “Meclis kulisi” adlı köşe ya 1 yıl kadar çalıştı. Yurt Gazetesi’nden ayrıldıktan sonra Haziran 2013 tarihinde Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç‘in daveti ile Genel Yayın Yönetmeliğini Hakan Aygün‘ün yaptığı Halk Tv’de çalışmaya başladı.

Dükel günümüzde olarak TELE1'de Ankara temsilcisi olarak görev yapıyor.

MÜYESSER YILDIZ KİMDİR?

Adıyaman Besni'de doğan gazeteci Müyesser Yıldız, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda eğitim gördü.

Bulvar gazetesi çıkınca orada gazeteciliğe başladı. Bulvar'ın kapatılmasının ardından mesleğine Tercüman’da devam etti.

Sırasıyla Bulvar, Tercüman, Günaydın, Akşam gazetelerinde ve Nokta Dergisi'nde çalıştı. Müyesser Yıldız Odatv'de yazılar yazmaktadır.

Haziran 2012'de 16 ay tutuklu bulunmasına neden olan Odatv davasından tahliye oldu.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri