SAĞLIK

Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan açıklama! Asla yok olmayabilir

Dünya Sağlık Örgütü'nün acil durumlar direktörü Michael Ryan, koronavirüsün sık görülen diğer virüsler gibi asla yok olmayacağını söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) koronavirüsün hiçbir zaman yok olmayabileceği uyarısında bulundu. WHO'nun acil durumlar direktörü Michael Ryan, Cenevre'de video konferans yöntemiyle düzenlediği basın toplantısında, "Bu virüs toplumlarımızda sık görülen bir diğer virüs olabilir ve asla yok olmayabilir" dedi.

"HIV de yok olmadı" diyen Ryan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak bu virüsle birlikte yaşamı öğrendik."

'NORMALE DÖNÜŞ ÇOK AMA ÇOK SÜRECEK'

Michael Ryan koronavirüs aşısı bulunmadan toplumun virüsün tehlikeli olmasının önüne geçecek kadar bağışıklık kazanmasının da yıllar alabileceğini söyledi. Ryan ayrıca kinayeli bir şekilde ülkelerin ekonomik faaliyetleri yeniden başlatmasıyla ilgili "büyülü düşünce" ifadelerini kullandı. WHO yetkilisi hayatın normale dönmesinin "çok ama çok süreceğini" vurguladı.

Daha önce WHO Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus da ekonomik faaliyetleri erken başlatmanın yeni bir enfeksiyon dalgasını tetikleyebileceği uyarısında bulunmuştu.

SON DURUM

Amerikan Johns Hopkins Üniversitesi'nin son verilerine göre dünyada koronavirüs vakalarının sayısı 4 milyon 330 bini aştı. Virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı sonucu da 294 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Yorumlar
Günün Manşetleri