SAĞLIK

Prof. Tüfek'tan sert uyarı! Bu bir şaka değil

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (Çapa) Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, artan vakalarla ilgi uyarılarda bulundu.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (Çapa) Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, artan vakalarla ilgi uyarılarda bulundu. Sosyal medyadan takipçilerine "Bu bir şaka değil" diye seslenen ve "Hastanelerde yer olması sizleri rahatlığa sevk etmesin. Anında dolabilir" diye uyaran Tükek, yaşanılan yoğunluğa dikkat çekip, "Niye tedbirlere uymuyorsunuz?" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün yaptığı basın açıklamasında İstanbul'daki hasta artışını yüzde 85 olarak açıklamıştı.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, İstanbul'daki artışın durdurulamaması nedeniyle sosyal medya hesabından takipçilerine sitemkar uyarılarda bulundu.

"Mümkün olduğunca sokağa az çıkalım, bu bir şaka değil." diyen Tükek, "Henüz hastanelerde yer olması sizleri rahatlığa sevk etmesin. Anında dolabilir." uyarısında bulundu. 

"Hiç bu kadar yoğun olduğumuz bir dönemi yaşamadık. Sıkıntıyı, hasta olanlar ve sağlıkçılar çekiyor." ifadelerini kullanan Prof. Tükek, takipçilerine "Niye hala tedbirlere uymuyorsunuz?" diye seslendi. 

Prof. Tükek, Covid-19 nedeniyle vefat eden Dr. Engin Türkmen'in vefatı ile ilgili paylaşımında da uyarılarına devam etti.

Tükek "İstanbul Tıp Fakültesi mezunu, İç hastalıkları uzmanı Engin Türkmeni de Covid nedeniyle kaybettik. Çok üzgünüz. Değerlerimizi kaybetmeye devam ediyoruz. Hala buna inanmayan, önemsemeyen insanlar var. Akıl tutulması var zannedersem. Sadece hastanelerle bu savaşı kazanmak zor." dedi. 

Yorumlar
Günün Manşetleri