SİYASET

5 belediye başkanı AK Parti'ye geçti

Farklı partilerden 5 belediye başkanı AK Parti'ye geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partililere sesleneceği bugünkü grup toplantısından sonra 5 belediye başkanına rozetlerini taktı. İşte o başkanlar...

Farklı partilerde yer alan 5 belediye başkanına AK Parti rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 100 belediye başkanının AK Parti'ye geçeceğini açıklamıştı.

AK Parti Grup Toplantısı'nda belediye başkanlarının AK Parti'ye geçiş süreci tamamlandı. AK Parti'nin yeni belediye başkanlarına rozetlerini Erdoğan taktı. Geçiş yapan belediye başkanları, başarılı çalışmalara imza atacaklarının sözünü verdi.

Erdoğan, her hafta katılımların devam edeceğini listenin kabarık olduğunu söyledi. Erdoğan, "Mümkün oldukça, salı günleri grup toplantımızı ihmal etmeyeceğiz, bu heyecanı birlikte yaşayacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun" diyerek sözlerini noktaladı.

İŞTE AK PARTİ'YE GEÇEN BELEDİYELER

İyi Parti'den Kayseri - İncesu Belediyesi

Saadet Partisi Osmaniye - Hasanbeyli Belediyesi

CHP'den Osmaniye - Düziçi Belediyesi

Bağımsız - Elazığ - Keban Belediyesi

Bağımsız - Erzurum - Olur Belediyesi

ak partiye geçiş

SAYI 100'Ü BULACAK

AK Parti'ye geçecek muhalif belediye başkanı sayısının ise 100’e ulaşacağı ileri sürülüyor. Belediye başkanlarının partiye katıldıkça belediye meclis üyelerinden de katılımların olacağı dile getiriliyor.

MHP'DEN GEÇİŞ İSTEKLERİ KABUL EDİLMEYECEK

Katılımların daha çok İYİ Parti CHP ve bağımsızlardan olacağını belirten AK Parti yöneticileri, MHP ile bu konuda centilmenlik anlaşmasının olduğu, MHP’li başkanların isteseler bile partiye alınmayacağı belirtiliyor.

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri