SİYASET

9 seçim kaybeden Kılıçdaroğlu'ndan ibretlik seçim tespiti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin yayın organı Halk TV'de gazetecilerin gündeme dair merak ettiği soruları yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"MİTİNGE BİZİM PARTİLİLER GELİYOR SONRASINDA..."

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, "Gidip vatandaşla konuşmaya özen gösteriyoruz. Ben referandum sürecinden sonra, mitinglerin ne kadar gereksiz olduğunu gördüm ve tanık oldum. Çünkü mitinge bizim partililer geliyor, hep beraber slogan atıyoruz gayet başarılı, sonra evlerimize dağılıyoruz ama seçim sonuçlarına baktığımızda beklediğimiz olmuyor." ifadelerini kullandı.

CHP'nin yeni seçim strateji üzerinde çalıştığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bir yöntem üzerinde uzun süredir çalışıyorum. Sayıları 25-30'u geçmeyecek, Cumhuriyet Halk Partisi'ne mesafeli ama saygın insanlar var kanaat önderleri var. Onlarla ben toplantılar yapıyorum. Toplantının süresi en az iki buçuk üç saat. Toplantının başında onlara şunu sçylüyorum; 'bizi zaman zaman televizyonlarda görüyorsunuz. Yahu keşke karşıma çıksa da şu soruyu sorsam diye aklınızdan geçer. Bana aklınızdan geçen her soruyu rahatlıkla sorabilirsiniz. Ben de büyük bir samimiyetle sizin sorularınızı yanıtlayacağım.' diyorum. Bu toplantıların çok büyük artılarını gördüm." dedi.

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri