SİYASET

Abdullah Gül'e skandal tepki! Paylaşımını görür görmez yazdı: 'Seni aday yaptırmayacağız'

CHP'li yandaş isimlerden Barış Yarkadaş, Abdullah Gül'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile yayınladığı mesaja sert tepki gösterdi. Gül'ün Atatürk vurgulu mesajı, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olmak için attığını ima eden Yarkadaş, "Ne yaparsan yap ne yazarsan yaz; seni CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı yaptırmayacağız. 29 Ekim 2020 - Perşembe..." dedi.

Cumhuriyet'in 97. yaşı kutlamaları CHP'lilerle Abdullah Gül arasında yeni bir polemiğe neden oldu. Abdullah Gül'ün bolca Atatürk vurgulu Cumhuriyet Bayramı kutlama tweetine eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, "Ne yaparsan yap ne yazarsan yaz; seni CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı yaptırmayacağız" diye tepki gösterdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter hesabından "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümünde herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadele kahramanlarımızı minnetle anıyorum." mesajını paylaştı.

''GÜL'ÜN BU TWİTLERİ BEYHUDE BİR ÇABADAN ÖTEYE GEÇMEZ''

Abdullah Gül'ün paylaşımını alıntılayan CHP'li Barış Yarkadaş ise "Seçim tarihi yaklaştıkça, Abdullah Gül de Atatürk sevgisini 'abartıyor.' Keşke bu sözleri inanarak yazdığından şüphe duymasaydık. Ancak yazan da okuyan da gerçeği biliyor. Abdullah Gü'ün bu twitleri beyhude bir çabadan öteye geçmez, çünkü hiçbir CHP'li Abdullah Gül'e oy vermez." dedi.

''SENİ CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI YAPTIRMAYACAĞIZ''

Yarkadaş ardından da şu notu düştü:

"Ne yaparsan yap ne yazarsan yaz; seni CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı yaptırmayacağız. 29 Ekim 2020 - Perşembe..."

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri