SİYASET

Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu'yla fena dalga geçti! Yahu şaka mı bu? Yok artık...

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugün yayınlanan köşe yazısında son dönemlerde yaptığı açıklamalarla kendini gülünç duruma düşüren Kemal Kılıçdaroğlu'nu dalgacı bir dille eleştirdi.

Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili kaleme aldığı yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun son dönemde yaptığı bazı çıkışları eleştiren Ahmet Hakan, "Sadece son birkaç günden üç örnek vereceğim" diyerek şu ifadeleri kullandı:

 "Yine mi muhalefet lideriyle uğraşıyorsun?' diyecek olanlara peşinen cevap veriyorum: Böyle bir ortamda dostlarını çıldırtıp hasımlarını güldüren bir ana muhalefet lideriyle uğraşmamak... İktidara yapılabilecek en büyük kıyaktır."

Ahmet Hakan, yazısına şu sözlerle devam etti:

"Yahu şaka mı bu? Yok artık..."

ÖRNEK BİR: Dünya pandemiyle mücadele ederken Kemal Kılıçdaroğlu, “Kahvehanelerde oyun oynamak serbest olsun, her oyunda yeni bir iskambil destesi açılsın” önerisiyle çıktı milletin huzuruna... Hasımları bayağı bir gülüp eğlendi bu öneriyle... Dostları ise “Yahu şaka mı bu? Yok artık... Böyle bir şey dememiştir canım” falan diye çıldırdıkça çıldırdı.

"Abdullah Gül’den korkuyorlar' demeye devam ediyor"

ÖRNEK İKİ: Hâlâ “Abdullah Gül’den korkuyorlar” demeye devam ediyor Kemal Kılıçdaroğlu. En son Halk TV’de bunu söyledi. İktidar çevrelerinin “Abdullah Gül muhalefetin adayı olacak” diye fena halde korktuklarına samimiyetle inanmış Kılıçdaroğlu. Abdullah Gül dedikçe hasımlarının rahatlayarak kahkahalara boğulduğunun, dostlarının ise çıldırdığının farkında bile değil.

"Cumhurbaşkanı adayı 'sembolik aday' olacakmış"

ÖRNEK ÜÇ: Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı “sembolik aday” olacakmış. Seçilince parlamenter sisteme dönülecekmiş. Bunun için ittifaktaki partiler mukavele imzalayacaklarmış. Düşünün: Cumhurbaşkanlığı seçiminde millet ittifakının adayı “Ben semboliğim” diye propaganda yapacak. Hasımlar gülmesin, dostlar çıldırmasın da ne yapsın?

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri