SİYASET

Ahmet Hakan'dan Kılıçdaroğlu'na Tuncay Özkan tavsiyesi

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bugünkü köşesinde CHP'de ters giden işler hakkında Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak Tuncay Özkan'ı hedef gösterdi.

CHP'de esen diktatörlük rüzgarları her kesimden insanın tepkisini çekmeye devam ediyor. Öyle ki Kılıçdaroğlu'ndan izinsiz ve habersiz kimse adım dahi atamıyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partide mutlak gücü ele geçirmişe benziyor. 

CNN'e yapılan boykottan sonra yayına çıkan isimlerin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde CHP cephesinde yaşananlara tepkisni dile getirerek olanların Tuncay Özkan'ın başının altından çıktığına dikkat çekti.

''UYMAYIN ŞU TUNCAY'A...''

Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Ahmet Hakan, ''Uymayın şu Tuncay'a'' başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

- Size en katı olarak karşı olanlar bile sizin tahammüllü ve demokrat kişiliğinizin hakkını teslim ediyor. Uymayın şu Tuncay’a.

- Siz ki sözünü herkese ulaştırmak isteyen, mikrofon uzatan herkese konuşan, akreditasyona falan yüz vermeyen bir lidersiniz. Uymayın şu Tuncay’a.

- En ağır eleştirilere karşı bile sabır ve olgunlukla yaklaşan, bu yönünüzle de herkesin takdirini kazanan bir siyasetçisiniz. Uymayın şu Tuncay’a.

- Siz siyasi tarihiniz boyunca medyayla kavga etmekten kaçındınız. Size en çok haksızlık yapan yayın organlarıyla bile kavga etmediniz. Uymayın şu Tuncay’a.

- “Oraya çıktın, buraya çıktın” diye partili kovalamak, partili avına çıkmak... Size hiç mi hiç yakışmıyor. Uymayın şu Tuncay’a.

- “Bu akşam şu televizyona çıkmışsın, seni atıyorum partiden” şeklinde bir tutum... Sizin tutumunuz olmaz, olamaz. Uymayın şu Tuncay’a.

- Siz bir siyasi partisiniz. Televizyon kanalları sizin rakibiniz değil. Siyasi rakiplerinizi bırakıp televizyonlarla uğraşmayın. Uymayın şu Tuncay’a.

- Medya özgürlüğü diyorsunuz, sonra da “Oraya çıkarsan seni partiden atarım” diyorsunuz. Kendinizle çelişmeyin. Uymayın şu Tuncay’a.

- “Boykot moykot yakışmaz bize” deyin... “Herkes yapar biz yapmayız” deyin... “Bizim bir farkımız var” deyin... “Bize yakışmaz” deyin. Uymayın şu Tuncay’a.

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri