SİYASET

AK Parti ve CHP arasında Grup Yorum tartışması! Helin Bölek Meclis'te yeniden gündeme geldi

CHP'li Özgür Özel ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek tartışması Meclis'e taşındı. Ölüm orucu nedeniyle ölen Helin Bölek üzerinden siyaset yapmaya çalışan CHP'li Özgür Özel'e bu kez cevabı AK Partili Özlem Zengin verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'teki konuşmasında "Devlet, Helin Bölek'e, 'Korona geçince bir konser verirsiniz' dese, orada ölüm orucunu bırakacak. Orada o söz verilmiyor" ifadelerini kullandı. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ise "O konserde siz görmüyorsunuz, terör propagandası yapılıyor. Grup Yorum, sizin savunduğunuz şey, bu ülkenin hakimini, savcısını katletmiş insanları öven bir gruptur" diyerek yanıt verdi.

özgür özel

GRUP YORUM ÜYESİ HELİN BÖLEK'İN ÖLÜMÜ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurulunda görüşmelerine bugün başlanacak infaz düzenlemesi teklifine ilişkin, siyasi kategorizasyonlarla parti tutumuna göre değil, adalet duygusuna sahip olarak müzakerelerin yapılmasının önemli olduğunu vurguladı.

Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Grup Yorum üyesi Helin Bölek'in ölümünden sonra, CHP tarafından "Başka ölümler olmasın, herkes gayret sarf etsin, gençleri toprağa vermeyelim" şeklinde atılan bir tweete cevap olarak, "Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP/C'nin talimatıyla tedavisini engelleyerek, hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekillerinizdir" dediğini belirtti.

helin bölek

DEVLET, 'KORONA GEÇİNCE KONSER VERİRSİNİZ' DESE...

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in ziyarette bulunduğunu ifade eden Özel, Şeker'in, başhekimin, doktorların yanında Bölek'e, "CHP olarak ölüm orucunu doğru bulmuyoruz. Bunu bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Tam teşekküllü bir üniversite hastanesine gitmenizi size teklif etmek, yaşama tutunmanız için size ricada bulunmak için geldim" dediğini aktardı.


Bölek'in, "Tek şartım, koronavirüs salgını geçtikten sonra Grup Yorum konser versin, haksız gözaltı ve tutukluluk yapılmasın." dediğini anlatan Özel, "Devlet, 'Korona geçince bir konser verirsiniz' dese orada ölüm orucunu bırakacak. Orada o söz verilmiyor, Helin hayatını kaybediyor. Bir konser sözü versek yaşayacaktı. Arkadaşımız Helin'i ikna etmeye çalıştı. Biz bu yalanı kınıyoruz." diye konuştu.

özlem zengin

KİMSENİN ÖLÜM ORUCUNA YATMASINI İSTEMEYİZ

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, vatandaşların Berat Kandili'ni kutlayarak, konsere çıkanların, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı katledenleri, alkışlarla ağıtlarla ailelerini de çağırarak andığını söyleyen Zengin, şöyle devam etti:

"O konserde siz görmüyorsunuz, terör propagandası yapılıyor. İzlemenizi tavsiye ederim. O şarkıları, oradaki tavrı izlemenizi tavsiye ederim. Siz şunu istiyorsunuz: Devlet, mücadele ettiği bir fikriyat için söz verecek, çıkacak ve orada bu ülkenin savcısını, hakimini öldüren insanları alkışlatacak. Bu mudur sizin önerdiğiniz? Doğrusu ölüm orucu denilen itiraz yönetimi artık kalmadı. Hiç kimsenin ölüm orucuna yatmasını zinhar istemeyiz. Neticede gelinen noktada buraya gelmek bir tercih meselesidir. Buradan yola çıkarak Sayın Bakan ile ilgili eleştirinizi yapabilirsiniz ama bir üslup sorunu olduğunu da kabul etmelisiniz. Sayın Bakanımızın söylediği, Grup Yorum'un kendi gerçeğini ortaya koymaktır. Grup Yorum, sizin savunduğunuz şey, bu ülkenin hakimini, savcısını katletmiş insanları öven bir gruptur."

Yorumlar 17 Yorum
Günün Manşetleri