SİYASET

Alman Tagesspiegel'den çarpıcı Türkiye ve Erdoğan yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dış politikadaki kararlı tavrı, Avrupa ve batı dünyasını rahatsız etti. Alman medyasında yayınlanan bir analizde bu durum net ifadelerle ortaya koyuldu. Tagesspiegel'de yayınlanan haberde Erdoğan yönetimindeki Türkiye'nin AB ve ABD'den bağımsız politikalar izlediğine değinildi.

ABD’nin tehditlerine rağmen Rusya’yla S-400 alımı konusunda el sıkışan Türkiye’nin bu süreci takip eden zamanlarda gösterdiği bağımsız tavrı, dünya politika çevrelerinde ses getirmeye devam ediyor.

Alman Tagesspiegel, son yayınladığı analizde, Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış politika konusunda attığı kararlı adımları inceleyen bir analize imza attı.

''ERDOĞAN, TÜRKİYE'Yİ BÖLGESEL GÜÇ HALİNE GETİRDİ''

“Erdoğan yaptırım tehditlerinden etkilenmiyor” başlıklı haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politik gücüne dair oldukça ses getiren ifadelere yer verildi.

Erdoğan’ın, Türkiye’yi bölgesel bir güç haline getirdiğini aktaran Tagesspiegel, bu güç sayesinde AB VE ABD’den bağımsız olarak aldığı kararlarla dış politika konusunda hiçbir ülkeye taviz vermeyen bir yol izlediğini söyledi.

"ERDOĞAN, AKDENİZ'DEKİ TEHDİTLERE KULAK ASMIYOR

NATO müttefiklerinin itirazlarına rağmen Rusya’dan S-400 alan ülkenin, yaptırım sözlerinden etkilenmediğini belirten Alman gazete, Türkiye’nin aynı bağımsız ve kararlı tavrı Akdeniz’deki sondaj çalışmalarında da izlediğini söyledi.

Bölgedeki çıkarlarının zarara uğrayacağı korkusuyla neredeyse tüm devletlere Türkiye’ye karşı yardım çağrısında bulunan Yunanistan’ın, ABD’ nin de desteğini aldığını belirten yazı, Erdoğan’ın buna rağmen kararlılıkla sondaj çalışmalarına da devam ettiğine yer verdi.

ERDOĞAN, TÜRKİYE'Yİ ABD VE AB GÜDÜMÜNDE GÖRMÜYOR

“Erdoğan, Türkiye’yi AB veya ABD tarafından idare edilmesi gereken bir güç olarak görmüyor” ifadeleriyle, ülkenin tam bağımsız politikasına vurgu yapan yazı, Batılı devletlerin Türkiye’nin edindiği güçlü konuma karşı içinde bulunduğu huzurluğu da gözler önüne serdi.

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri