SİYASET

Aytuğ Atıcı, Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu!

Taciz, tecavüz ve kadına yönelik şiddet olaylarıyla çalkalanan CHP'de, Kemal Kılıçdaroğlu'na bir şok da Mersin eski Milletvekili Aytuğ Atıcı'dan geldi.

CHP yönetiminin ittifak ısrarına parti içinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu kez konuşan CHP eski Mersin milletvekili parti içi eğitim sorumlusu Aytuğ Atıcı oldu. CHP'li Aytuğ Atıcı millet ittifakına güvenilmeden hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Atıcı "CHP'nin A planı ittifak değil tek başına iktidar olmalı. Elin değneğiyle yürümememiz lazım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun teklifiyle parti içi eğitim sorumlusu görevine geri dönen eski Mersin Milletvekili Atıcı, millet ittifakındaki olası gelişmeler ve CHP'nin B planı olup olmadığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Atıcı, HDP'nin "açık ittifaka varsan gel" İyi Parti'nin de "HDP varsa biz yokuz" dediğini hatırlattı.

Atıcı açıklamasının devamında "HDP'den vazgeçsek 35 yaparız, İyi Parti'den vazgeçsek yine 35 yaparız. CHP'nin böyle bir açmazı var. Ne tarafa dönse öbür tarafı kaybediyor. Saadet Partisi'nin de ittifaktan ayrılabilir. CHP'nin acilen özüne dönmesi gerektir." ifadelerini kullandı.

CHP ve İyi Parti arasında ciddi doku uyuşmazlığı bulunduğunu söyleyen Atıcı," Saadet ve İyi Parti'nin ittifak dışına kayabileceği ihtimalinin göz önüne alınmalı İttifakları bir kenara bırakıp CHP'nin tek başına iktidar seçeneği üzerinde durmalı." şeklinde konuştu.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri