SİYASET

Aytun Çıray parti içi çekişmeleri ifşa etti! İYİ Parti'de yer yerinden oynuyor! Akşener, Mansur Yavaş'a muhalif olmuş

İYİ Parti'nin gözden düşen isimlerinden biri olan Aytun Çıray, parti içerisinde yaşanan kaosu anlattı. Çıray'ın anlattıklarına göre Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığına muhalefet etmiş fakat sonradan durumu kabullenmiş.

Henüz bir seçim görmüş olan İYİ Parti'de iç çekişmelerden ülke gündemine vakit ayrılamaz oldu.

Liste kriziyle başlayan tartışmalar hala devam ediyor...

Genel Başkan Meral Akşener'in bilgisi dahilinde kara listeye alınan isimlerden biri olan Aytun Çıray, yaşananları ilk kez anlattı.

KORAY AYDIN'I PARTİYE KABUL ETMEYECEKTİ

Sözcü gazetesinden Uğur Dündar'a konuşan Çıray, Meral Akşener'in Koray Aydın'ı partiye davet etmeyeceğini söylediğini ancak kararında değişikliğe gitiğini söyledi.

''MERAL AKŞENER MANSUR YAVAŞ'IN ADAYLIĞINA MUHALEFET ETTİ''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında da konuşan Aytun Çıray, "Meral Akşener, Yavaş'ın adaylığına muhalifti. CHP Parti Meclis üyeleri de geçmişteki sözleri yüzünden onun aday gösterilmesine karşıydılar. Gerekçeleri haklı da olabilirdi." dedi.

MERAL AKŞENER'İN İSTİFASI: ''YA DEVLETİ YÖNETİRKEN DE İSTİFA EDERSE?''

Meral Akşener'in Afyon'da istifa kararı aldığı günü anlatan Aytun Çıray, "İyi Parti'de hem de seçmen nezdinde büyük bir travmaydı. Bize destek verenlerin birçoğu, 'Akşener'e devleti teslim etmeyi düşünüyoruz. Ya devleti yönetirken baskı altında kalıp istifa kararı alırsa ne yaparız' sorusunu soruyordu." dedi.

İDRİS NAİM ŞAHİN KRİZİ

Meral Akşener'in yerel seçimlerde İdris Naim Şahin'i aday göstermek için yaptığı görüşmelerin de rahatsızlığa neden olduğunu belirten Çıray, Şahin döneminde atanan isimlerin çoğunun FETÖ'cü çıktığına dikkat çekti.

Yorumlar
Günün Manşetleri