SİYASET

Babacan ve Davutoğlu'nun partisine katılacak HDP'liler kim?

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun partilerine katılacak isimlerle ilgili basında bazı iddialar var. Bugün gazeteci İsmail Saymaz partiye katılacak bazı isimleri açıkladı. İsimler arasında HDP'liler ve CHP'liler de var.

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş ve Eren Erdem Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman Siyaset'e katılarak elinde çarpıcı bilgileri ilk kez paylaştı. Saymaz programda, Ali Babacan'ın partisinde hangi isimlerin olduğunu ve Ahmet Davutoğlu'nun da yeni parti kurma aşamasını anlattı.

Canlı yayında elindeki çarpıcı bilgileri paylaşan Saymaz, CHP'li ve HDP'li bazı isimlerin de yeni kurulacak partilere katılabileceğini söyledi.

DAVUTOĞLU'NUN PARTİSİNE KATILACAK İSİM KİM?

Saymaz, "Ben bugün iki çevreyle de görüştüm. Davutoğlu cephesinde 125 kişilik bir kurucular kurulu geliyor. Kamuoyunun duyduğu bazı isimler var örneğin Etyen Mahçupyan, Hakan Albayrak, Ufuk Karcı.

Davutoğlu cephesi ile birlikte hareket etmesi beklenen HDP'li ismlerden biri Müslüm Doğan. diğeri ise Mehmet Ali Arslan...

MÜSLÜM DOĞAN'I ARADIM

Asıl iki isim var Davutoğlu cephesi ile birlikte hareket etmesi beklenen. Biri eski HDP milletvekili Müslüm Doğan. Doğan'ı aradım, dedi ki "Şu an için görüşüm netleşmedi. Parti programına çeşitli katkılar koydum. Kararım yok ama görüşüyorum" dedi bana. Diğeri ise Mehmet Ali Arslan. Bir de bazı CHP'liler de yer alacak iddiası var. Ama henüz isimlerini doğrulatamadım. " dedi.

BABACAN'IN PARTİSİNDE ALTAN TAN SÜRPRİZİ

Ali Babacan partisinde ise farklı bir yol izliyor" diyen Saymaz, "Babacan'ın partisinin de Aralık içinde kurulmasın bekleniyor. Eski HDP'li vekillerden Altan Tan gibi isimler partiye yakın" dedi.

Yorumlar
Günün Manşetleri