SİYASET

Bülent Arınç durumu kurtarmaya çalışıyor

Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç KHK'lar hakkında yaptığı çıkışla büyük tepki toplamıştı. Arınç bugün katıldığı bir etkinlikte, "AK Parti Türkiye’nin sigortası. Bu sigortayı attırmamak lazım" söyleminde bulundu.

AK Parti Iğdır Teşkilatı’nın Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Bülent Arınç, AK Partinin Türkiye’nin sigortası olduğunu savunarak, şunları söyledi:

"Biz Türkiye’nin partisiydik"

AK Parti’nin temelindeki sırrı beraberlik, birlik, birbirimize olan muhabbetimiz, halka olan ilişkimizdir. Her seçimde 78 ilden milletvekili çıkarırdık. Oysa CHP’nin 35 ilde vekili olamazdı, CHP’yi arkamızdaki parti olduğu için söylüyorum. Kimisi belli bir bölgenin, kimisi sahillerin partisi. Bizim sahili, doğusu, güneydoğusu her yerden vekilimiz olurdu. Biz Türkiye’nin partisiydik. Bu beraberliğimiz devam edecek, bu sıkıntılı günlerimizi atlatacağız.

"AK Parti Türkiye'nin sigortasıdır"

İktidar olarak Kürtleri hiçbir zaman düşman olarak görmedik. Siyasi tercihlerinin AK Parti olmasını istedik. Çünkü bu ülkeye en büyük hizmetleri biz yaptık. Kürtleri hiçbir zaman düşman görmedik. Türkiye’yi düşünün AK Parti Türkiye’nin sigortası. Bu sigortayı attırmamak lazım. Birbirimize düşeriz, parçalanırız, kuvvetimiz gider. Başka hangi parti Türkiye’yi idare edebilir.

Yorumlar
Günün Manşetleri