SİYASET

Bülent Arınç'tan istifa açıklaması!

HDP'li Selahattin Demirtaş ve Gezi Finansörü Osman Kavala hakkında tepki çeken söylemleri ile bir kez daha gündem olan YİK Üyesi Bülent Arınç istifasına ilişkin ilk kez konuştu.

Arınç’ın istifa ettiğine yönelik haberlerin ardından Posta gazetesi yazarı Murat Çelik’in Arınç ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmenin detaylarını Twitter adresi üzerinden duyuran Çelik şu ifadelere yer verdi:

1.) Bülent Arınç ile telefonda görüştüm. Açıklamaları şöyle: - Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı. - İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil.

2.) Bülent Arınç: - Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. - Oluşan durumla ilgili, Sn. Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum.

3.) Bülent Arınç: - Sn. Cumhurbaşkanı bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum. - Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.

4.) Bülent Arınç: - Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim. - Kendisinden dinledikten sonra, "O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu” diyebilirim.

5.) Bülent Arınç: - Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımız’ın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz.

6.) Bülent Arınç: - Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine “Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var” türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var. - Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.

7.) Bülent Arınç'a sordum: - Görünen o ki, Cumhurbaşkanı görüşmeniz istifanızla sonuçlanacak. Peki sadece Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden mi ayrılacaksınız, yoksa AK Parti'den de istifanız söz konusu mu? Arınç: - Elbette sadece YİK’ten. Partiden neden istifa edeyim?

Yorumlar 8 Yorum
Günün Manşetleri