SİYASET

CHP'de kılıçlar çekildi! Muharrem İnce dava açıyor

CHP'den ayrılarak yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen Muharrem İnce, eski bakanlardan Yaşar Okuya'nın canlı yayında kendi hakkında sarf ettiği sözler için dava açacağını duyurdu.

CHP'li Muharrem İnce, eski bakanlardan Yaşar Okuyan'a dava açıyor. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Muharrem İnce, Okuyan'a dava açacağını şu sözlerle duyurdu:

"Elbise değiştirir gibi parti değiştiren siyasi mevta Yaşar Okuyan'ın hakkımda söylediği yalan ve iftiralarla ilgili dava açacağım. Her partide yaşama özelliği bulunan bu Yaşar'a yalan ve iftiralarını mahkemede ispat etme hakkı veriyorum."

Ulusal Kanal'da yayınlanan "Söz Meclisten İçeri" programa konuk olan eski bakanlardan Yaşar Okuyan şunları söylemişti: "Muharrem İnce'yi tanıyorum, yapabilir. Çünkü egosu çok gelişti cumhurbaşkanlığı seçiminde, çok yanlış işler yaptı. En son AK Parti'nin Ayasofya'da dini pazarlamasına kendini alet etti. Orada senin ne işin var? Cuma namazını sen Yalova'da kıl, başka camide kıl. Oraya niye gidiyorsun?

Hoş bir şey değil. Delege de kurultayda ilgisizliğiyle ona tavır koydu gördüğüm kadarıyla. Yapısını bildiğim için böyle bir teşebbüsü olursa hayret etmem. Ama bir tavsiyem şu, parti kuracağına turşu kur kışın daha iyi gelir. Parti kursan ne olacak?"

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri