SİYASET

CHP'li belediye başkanları kulak tıkadı! Vatandaşın imdadına Tevfik Göksü yetişti!

CHP'li Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kulak tıkadığı yardım çağrısına Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksü yetişti.

Küçükçekmece'de ikimat eden Sinan Ergün isimli vatandaş Twitter adresinden, "Komşularım #Corona sebebiyle hastahanede aralarında yoğun bakımda olanlar var. Ambulans ekibi, binamızın acil dezenfekte edilmesi gerektiğini söyledi. @kemalcebichp ve @ekrem_imamoglu ekiplerinize ulaşamıyorum! Ne yapalım, Ağrı Belediyesinimi arayalım?" diyerek CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi'ye serzenişte bulundu.

İMAMOĞLU DA TEPKİSİZ KALDI

Koronavirüsle mücadelede yetersiz kaldığı için İstanbul halkında tepki gören İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bu konuya da duyarsız kalmayı tercih etti. 

CHP'Lİ BELEDİYENİN İMDADINA TEVFİK GÖKSU YETİŞTİ

Konunun sosyal medyada gündem olmasının ardından Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksü, Sinan Ergün isimli vatandaşın yüzünü güldürecek çalışma için ekiplerini harekete geçirdi. Göksu, "Adres bilgisi iletir misiniz Sinan bey sabah ekiplerimizi yönlendireceğim." Tweetinden kısa bir süre sonra ikinci bir tweet atarak, "Ekiplerimiz yola çıktı geliyorlar." bilgisini paylaştı.

Görevlendirilen ekiplerin Küçükçekmece'ye ulaşmasının ardından Twitter adresi üzerinden açıklamalarda bulunan Göksu, "İlçemiz dışından bizden destek talebinde bulunan @_SinanErgun kardeşimizin apartmanına giden ekiplerimiz dezenfekte çalışmasını gerçekleştirdi. @SavciSayan başkanım #BirlikteBaşaracağız" ifadelerini kullandı.

AK Partili Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksü'nün bu davranışı sosyal medyada büyük takdir topladı.

Yorumlar 8 Yorum